Egzersiz Yap

Daha İnce Kollar İçin Yapmanız Gereken 4 Hareket

Yaza hazırlanmak bir çoğumuz için fazla kilolardan kurtulmak ve daha fazla spor yapmak demektir. Yaza hazırlanırken bazen bölgesel çalışmalarla daha hızlı sonuç almak isteyebiliriz. İşte bunlardan en önemlisi ise her daim açık kalan kolları çalıştırmaktır. Kadınların neredeyse hepsinin korkulu rüyası sarkan kol altlarıdır. İşte sizi bu rahatsız edici görüntüden kurtarmak ve daha sıkı kollara sahip olmak için yapmanız gereken 4 hareketi detaylıca anlatıyoruz. Bu hareketleri her gün ağırlıksız olarak yapabilir ya da yarım litrelik su şişeleriyle hareketleri yapmaya başlayabilirsiniz.

Özellikler kollar, sürekli aynı hareketleri yaptığı için bazı kasları çalıştırmayarak derinin de kilo alıp verme ya da hızlı kilo alma ile sarkmasına sebep olur. Bu da, seçeceğiniz bir çok giyside size kocaman görünen kollar olarak geri döner. Daha sıkı kollar için yapmanız gereken 4 hareket, kol kaslarınızı temelde iyi çalışmanızı ve sıkılaştırmanızı sağlayacaktır. Yaşlanma belirtilerinden biri olarak görülen sarkan kol kaslarınızı sıkılaştırmak için bu hareketleri mutlaka deneyin. Ne kadar hızlı sonuç verdiğine siz de şaşıracaksınız.

 

daha_ince_kollar_icin_5

Arka kol kasları en hızlı gevşeyen ve sarkan hassas deriye sahiptir. Bu yüzden de eğer egzersiz yapmaya yeni başlıyorsanız ağırlıksız, ya da bir süre ağırlık olmadan devam ettiyseniz yarım litrelik şişeleri su ile doldurarak kullanabilirsiniz. Bu hareket için ayaklarınızı omuz genişliğinde açın. Ardından kollarınızı görseldeki şekilde yanda tutun. Ellerinizin duruşu bozulmayacak şekilde, kollarınızı omuz hizasına kadar kaldırın. Bu hareketi tek sette 10 hareket olacak şekilde 2 set yapın.

Daha ince kollar için kollarınızın her kasını çalıştırmalısınız. Bu yüzden hareketleri sırayla yapmanız çok önemlidir. Hareketleri yapmaya başlamadan önce kollanırınızı, omuz ve boynunuzu en az 20’şer saniye esnetmeyi unutmayın.

daha_ince_kollar_icin

Bu hareket için yukarıdaki pozisyonu alın. Kollarınızı avuç içleriniz yüzünüze bakacak şekilde konumlandırın. Ardından kollarınızı yukarı doğru kaldırın. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kollarınızı yukarı doğru kaldırırken dirseklerinizi kitlemeyin. Bu dirseklerinizde ağrıya sebep olabilir. Kontrollü bir şekilde kollarınızı yukarı kaldırın ve yine omuz hizanıza indirin. Bu hareketi 10’ar tekrardan 2 set yapabilirsiniz.

daha_ince_kollar_icin_4

Bu hareketi uygularken dilerseniz yerden destek alabilir, dilerseniz de ayakta, belinizden ve kalça kaslarınızdan destek alabilirsiniz. Önemli olan sırt pozisyonunun eğimli olmasıdır. Kollarınızı a pozisyonunda olduğu gibi konumlandırın. Ardından dirseğinizden itibarek kolunuzu geriye doğru düz bir şekilde uzatın. Ardından başlangıç pozisyonuna dönün. Bu hareketi de diğer tekrar ve set sayısıyla uygulayabilirsiniz.

daha_ince_kollar_icin_7

Bu hareket size kolay gibi görünse de aslında en çok işe yarayan hareketlerin başında gelir. Bu 3 hareketi tek bir hareket gibi aynı set ve sayıda uygularsanız, tüm kol ve omuz kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız. Özellikle gündüz saatlerinde bu hareketleri aklınıza geldikle uygularsanız, bedeninizdeki kan akışı da hızlanacak ve enerji dolacaksınız. Bu hareket için kollar, avuç içi karşıya bakacak şekilde yanda, sonra dirsekten kolları kırarak yumruklarınızı omuzlarınıza doğru kaldırın. Ardından duruşunuzu bozmadan kollarınızı yukarı doğru kaldırın. Bu hareketleri tekrarlarken nefes alıp vermeyi unutmayın!

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık