İç Giyim ve Çorap Modası

Sütyen Modelleri İsimleri ve Sütyen Seçimi

Sütyen denilince rahatlık ve görünüm ön planda olsa da altında birçok özellik yatıyor. Doğru sütyeni seçmek de bu özelliklere bakıldığında pek de kolay değil. Sütyen çeşitlerini iyi bilerek kendi göğüs yapınızı ve ölçüsünü de bilirseniz doğru sütyeni seçmek için büyük bir adım atmış olursunuz. İşte sütyen çeşitleri!

Push-up Sütyen Modelleri

Her kadın göğüslerinin dik ve dolgun gözükmesini arzu eder. Eğer göğüsünüz küçükse ve dik değilse işte push-up sütyenler devreye giriyor. Push-up sütyenler destekli sütyenler demek. Sütyen yapısı gereği göğüslerinizi daha dik ve dolgun göstermeye yarayarak alt kısımdan destekler. Eğer göğüsleriniz büyükse push-up sütyenleri dikkatli kullanmalısınız. Göğüs büyüklüğünüz ve dikliğine göre az destekleyenleri seçebilir ya da bu modellerden uzak durabilirsiniz.

destekleyici sütyen modelleri - push up

Dantelli – Balensiz Sütyen Modelleri

dantel_sutyen_modelleri_balensiz

İşte son yılların trendi! Hem seksiliğin hem de rahatlığın ön planda olduğu bu modelleri son yıllarda özellikle yurt dışında sıkça görmeye başladık. Tabii bu modelleri daha çok küçük göğüslülerin tercih edebildiğini söyleyelim. Zaten birçok marka 80 üzerinde bu modelleri üretmiyor. Farklı alternatiflerini de bulabilirsiniz. Özellikle tişört için kombin olarak kullanırsanız gerçekten çok seksi bir stil yakalamış olursunuz!

dantel_sutyen-modelleri

Destekli Sütyen Modelleri

Destekli sütyenler sütyen üretimi sırasında alt kısımdan süngerle desteklenen modellerdir. Sünger yapıları ve kabarıklığına göre destek oranı artar. Destekli sütyenler kesinlikle küçük göğüslüler içindir. Büyük ama sarkık göğüsleriniz varsa destekli modellerden çok push-up modelleri terccih etmelisiniz. Destekli sütyenlerden sütyen içerisinde ek parça bulunur. Modellerden bazılarında bu parçalar çıkıp takılabiliyor, buna göre de günlük kullanımda farklı kullanabilirsiniz.

destekli_sutyen_modelleri

 

Sütyen Seçimi

 

Sütyen modeli seçerken dikkat etmeniz gereken diğer noktalar, kumaşında ve süngerinde kullanılan tekstil malzemelerinin kalitesi. Gün boyu üzerinde taşıyacağınız ve hareketinizi etkilediği için sütyen kumaşı çok önemli.

Aynı zamanda meme sağlığınız açısından da balen yapısı, kumaş yapısı, sütyenin darlığı gibi sağlığınızı etkileyen birçok neden bulunuyor. Bu sebeple mutlaka sütyeni deneyerek alın ve çok dar sütyenler tercihetmeyin.

Yine daha küçük ya da büyük görünür diye göğüs numaranızın bir numara aşağısı ya da yukarısını seçmeyin. Göğüs ölçünüzü bilmiyorsanız Victoria’s Secret ya da Penti gibi mağazaların satış sorumlulularındna destek alabilirsiniz. Özellikle kap bedeninizi yani A-B-C ve D kap numaralarını öğrenirseniz daha doğru sütyenler tercih etmiş olursunuz.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık