İç Giyim ve Çorap Modası

Sağlıklı İç Çamaşırı Nasıl Olmalı?

Sağlıklı iç çamaşırları, sıkı kıyafetlerle çok uzun saatler geçirmeye başladığımız dönemden beri çok daha fazla önem kazandı. İç çamaşırı seçerken, aslında, uzun saatler sizi hem rahat ettirecek hem de sağlığınızı koruyacak parçaları tercih etmelisiniz.

Sağlıklı iç çamaşırı olur mu demeyin. Sağlığınızı koruyan iç çamaşırları, belki de en çok özen göstermemiz konuların ilk listesinde olabilir. İç çamaşırları, genital bölgenin hijyenini korumak için üretilmiştir. Bu sebeple öncelikle kumaş seçimine dikkat etmelisiniz. Külot tercihlerinizde, estetik kaygıların yanı sıra mutlaka sağlıklığınızı tehlikeye atmayacak kumaşları seçmelisiniz. Tamamiyle sentetik benzeri kumaşlar seçerseniz, hem deri dokunuzu aşındırarak farklı hastalıklara, hem de nemi doğrudan içinde tutacağı için genital bölgenizde bakteri üremesine sebep olmabilir.

saglikli_ic_camasiri_44

İç çamaşırı seçmek yalnızca genital hastalıkları önlemek için değil aynı zamanda tüm bedenimizde dolaşım bozukluklarını önlemek adına önemlidir. Bedenimize uygun olmayan, çok sıkı çamaşırlar, gün boyu kan dolaşımızı engelleyeceğinden bir takım rahatsızlılara sebep olabilir. Bedeninizde kan dolaşımı sağlanamadığında ağrı, rahatsızlık ve özellikle bacaklarınızda selülitlenmelerle karşılaşabilirsiniz. Eğer yanları ince ipli ve sıkı külotlar tercih ediyorsanız, günlük kullanım için bu tür çamaşırlardan vazgeçmelisiniz. İnce ipli çamaşırlar, yanlarınızı sıkacağı için o bölgede yağ toplanması ve dolaşım bozukluğu olabilir.

Sağlıklı iç çamaşırı, pamuklu kumaşlardan ve tam beden ölçünüzde olmalıdır. Rahatsız olduğunuz halde yanızca daha çekici göründüğü için ince sıkı ve sentetik kumaşları tercih etmemelisiniz. Aynı özellikler sütyen seçiminde de karşımıza çıkıyor. Sıkı sütyenler, göğüs etrafındaki kan dolaşımını engellediği için göğüslerde şekil bozukluğuna sebep olabilirsiniz. Eğer sıkı ve sentetik sütyenler kullanıyorsanız, göğüs etrafınızdaki terin cilt üzerine sürtünmesiyle oluşabilecek sivilcelenme gibi bir takım deri hastalıklarına da davetiye çıkarmış oluyorsunuz.

saglikli_ic_camasiri_1

Sağlıklı iç çamaşırı kategorisine giren atlet / fanilalar, annelerin giyilmesi için ısrarını haklı çıkarıyor. Özellikle modanın hızlı değişiminden ötürü düşen kumaş kalitelerinin doğrudan tenimize değmesini engelleyen önemli bir iç çamaşırıdır. Sentetik kumaşların çoğalmasıyla bir çok kadnın sırt bölgesinde sivilcelenmeler artmaya başladı. Eğer sizin de bu şekilde hassas bir teniniz varsa mutlaka pamuklu atletler tercih etmelisiniz. Sırtınızdaki terin dışarı atılamaması ve nasıl boyandığını bilmediğiniz kumaşların boyalarının cilde doğrudan temasıyla bir çok deri hastalığı sizi bekliyor olabilir. Kıfayetlerinizi de yıkamadan giymekten kaçının.

Sağlıklı iç çamaşırı seçmek, sizi hem gün boyu rahat ettirecek aynı zamanda da sağlığınızı tehlikeye atmayacaktır. Fazla boyalı, sentetik kumaşlı çamaşırlar mutlaka uzak durmalısınız. Eğer bu tür çamaşırları giymek hoşunuza gidiyorsa, yalnızca bir kaç saatliğine keyfini çıkarabilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık