Moda

Modaya Uygun Giyinen Kadınların Dikkat Etmesi Gereken 10 Kural

Siz de kendinizi moda canavarı gibi mi hissediyorsunuz? Hem modaya uygun giyinmek hem de ipin ucunu kaçırmamak zor mu geliyor? Eğer öyleyse, kendimi yalnız hissetmemiş olacağım. Çünkü ben, gardırobuyla resmen konuşan bir insanım. Evet, yanlış duymadınız. Bazen, kendi tarzıma ve modaya uygun kıyafet bulacağım diye, kafama o kadar takıyorum ki, kendimi gardırobumdan yardım çağrısı ister halde buluyorum. Aslında, buluyordum desem daha doğru olur. Geçenlerde okumuş olduğum yazıdan sonra, modaya ve aynaya karşı bakış açım tamamen değişti!

Modaya uygun giyinmek ve pek tabi ki güzel görünmek biz kadınların en önemli dertleri arasında yer alır. Ben dış görünümle ilgilenmiyorum diyenimiz bile, ömrünün belli dönemlerinde moda dergilerinin sayfalarını karıştırır halde bulur kendini. İşte bende de bu ara öyle bir hava hakimdi. Tabi henüz “Modaya Uygun Giyinen Kadınların Dikkat Etmesi Gereken 10 Kural” başlıklı infografiği görmemiştim. Okuması keyifli olan bu içerikten sonra modaya karşı bakış açım birdenbire değişti diyebilirim. Hatta hemen o sırada ziyaretime gelmiş olan annemi ve kız kardeşimi de yanıma çağırdım, e onlar da bu nimetten faydalanmasın mı?

hepsiburada_hepsimoda

Ben genellikle kendime yakışanı giyinmeye çalışırım. Moda diye benim vücut tipime uygun olmayan modelleri pek tercih etmem. Ama tam bir moda canavarı olan kız kardeşim benim gibi değildir. Vücut tipini umursamadan moda neyi gösterirse giyinir. Bu infografik özellikle onun için bir ders niteliğinde oldu. Şimdiye dek, moda olsun diye giyim ürünlerine harcadığım parayı görünce yüzüm biraz düşmedi desem yalan olur. Meğer, uygun fiyatlara da güzel elbiseler almam mümkünmüş. Hem de en modasından! Vitrinlerde gördüğü şeyleri denemekten korkan, ya bana yakışmazsa diye içi giden annemin ise yüzünü görmeliydiniz. Her şeyi denemesi gerektiğini okuyunca kadıncağızın yüzünde resmen güller açtı.

Ben genelde ne anlık hareket eden biriyimdir. Eğer o an müsait değilsem almam, sonra da beğendiğim şeyi unutur giderim. Meğer büyük hata yapıyormuşum. Gördüğü ve beğendiği her görseli fotoğraflayan kardeşim, okuduklarımızdan sonra haklı bir gururla kıs kıs gülmeye başlayınca anladım hatamı. Benim de yaptığım doğrular yok değilmiş. Gardırobumun vazgeçilmezi siyah pantolonların ve Jeanlar, doğru kombini yapabilmek için ideal parçalarmış. Aksesuarlara verdiğim önemin ve sürekli düz kıyafetlerimin üzerine taktığım uzun renkli kolyelerin yine beni haklı çıkaran kurallar arasında yer aldığını görünce çok sevindim. Ama bir yanlışım varmış. Renkleri mevsime göre ayırırdım ben. Halbuki kışın da beyaz giyinirmiş. Bundan böyle yaz kış dilediğim rengi giyinebilirim.

Ben sürekli gardırop yenilerim. İki senede bir ayıklama yöntemi uygulayarak gardırobumdaki kıyafetleri dağıtırım. Tabi ki hiç kullanmayacağım ürünleri yine ihtiyacı olanlara vermeye devam edeceğim ama bazı modellerin gelecekte yine moda olacağını aklımın ucundan çıkartmamam gerektiğini öğrendim. Kardeşimin geniş hayal gücünün moda konusunda ne denli etkili olduğunu ve hayal kurmanın modanın en büyük kuralı olduğunu da infografiğin bana öğrettiği maddeler arasına koyabilir. Ve son olarak en çok annemin yüzünü güldüren şey ise, vücut şeklimiz ne olursa olsun kendimize güvenmemiz gerektiği oldu. Artık belimizden azıcık yağ fışkırıyor diye surat asmaya son! Bu muhteşem fikirleri eğlenceli yöntemlerle paylaşan, Hepsiburada.com’un yeni kategorisi Hepsimoda , her şey senin sayende! Teşekkür ederiz!

10 Giyim Kuralı - İnfografik

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık