Moda

LaSalle College İstanbul’dan Yarının Moda Tasarımları

lasalle_moda_okulu_sov_1

Dünya moda ve iç mimari endüstrisine sayısız yetenek kazandıran, 22 okuluyla tüm moda başkentlerinde eğitim sunan Kanada merkezli tasarım okulu LaSalle College İstanbul; 7 Eylül Çarşamba gecesi özel bir etkinliğe imza attı. Mezun öğrencilerinin tasarımlarını sergilediği geceye moda ve sanat dünyasının önde gelen isimleri katılım gösterdi. 1959 yılından beri Kanada başta olmak üzere tüm dünyada kabul gören saygın tasarım okullarının başında gelen LaSalle College; yeni mezunlarının özgün eserlerini moda endüstrisine göz alıcı bir etkinlik ile sundu. Kanada Okulları Ulus Kampüsü’nde gerçekleşen etkinlikte üç yüzü aşkın seçkin davetli, genç tasarımcı adaylarının endüstriye girişini kutladı.

lasalle_moda_okulu_sov

İş ve moda dünyasının önde gelen isimlerinin katılım gösterdiği gecede LaSalle College İstanbul’un, geleceğin tasarım dünyasına yön verecek olan bu seneki mezunları Soft Pop, Eco Active, Trend Artisan ve Remaster temalarında hazırladıkları koleksiyonlarını sergilediler. Uğurhan Akdeniz’in kareografisini” üstlendiği defilede genç tasarımcı adaylarının koleksiyonları izleyicilerin büyük beğenisini topladı.

Defileye özel kokteylde iç mimari mezunları da birbirinden çarpıcı çalışmalarını sergileyerek  iç mekan tasarımının boyutsuz estetiğini bambaşka bir platforma taşıdılar.

lasalle_moda_okulu_sov_2

Gecede kısa bir konuşma gerçekleştiren LaSalle College İstanbul CEO’su Selim Çeçen tasarım eğitiminin gelişmekte olan toplumlar için ayrıca bir ihtiyaç olduğunu belirterek; “LaSalle kültüründe tasarım ve disiplin en temel iki değerimizi oluşturuyor. Genç nesillerin dünyadaki tüm tasarım teknolojileriyle ve teknikleriyle eğitim aldığı; gelişmiş kent yaşamına uygun ürünler sergilediği ve endüstriyi kalkındırdığı bir sistem sunmanın gururunu yaşıyoruz. Bugün burada, bu yetenekli tasarımcı adaylarımızın özgün eserlerini bu farkındalıkla siz değerli konuklarımızın ilgisine sunuyoruz. Tasarım artık günümüz dünyasında bir lüks değil ihtiyaçtır. Bugün burada genç yetenekleri endüstrinin altın harfli isimlerine dönüştürmek üzere gerçekleşen ilk etkinlikte hep birlikte buna şahit olacağız.” dedi.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Yukarı Çık