Moda

Kusursuz Selfie Nasıl Çekilir?

Çektiği selfilerde kusursuz görünmeyi kim istemez? Selfie’nin bazen açısı bazen de makyaj efekti fazla oluyor. Ah ışık ne güzel diyorsunuz, bir de bakıyorsunuz ki o güzelim ışık burnunuzda öyle bir gölge yaratmış ki sanırsınız bir armut. Bakmayın böyle eğlenceli anlattığıma, aslında selfieler insanların kendilerini daha iyi hissetmeleri için oldukça önemli. Beğenilmek ve kendilerini iyi görmek için telefonlarımızda bir sürü güzellik uygulaması var değil mi?

Kusursuz selfie programları elbette önemli, fakat daha da önemlisi poz vereceğiniz açılarınızı tanımanız. Selfie çekerken en çok tercih edilen açı, belki de sizi olduğunuzdan daha iyi göstermiyor olabilir. Bunu en iyi arka arkaya selfie çekerek öğrenebilirsiniz. Tabi siz yine de hazırlanmadan selfie çekmeye kalkmayın. Önce saçınızı sevdiğiniz bir modelde şekillendirin, ardından  hafif bir makyaj ile yüzünüzü renklendirin. Ve işte selfie denemelerine hazırsınız! Selfie denemeden önce neden hazırlanıyoruz diye soruyor olabilir. Ev halinizle iyi bir selfie açısı yakalamanız gerçekten zor. Öncelikle kendinizi beğenmelisiniz. Ardından da en iyi açıyı ve pozu yakalayın ve işte kusursuz selfie’ye bir adım daha yaklaştınız.

kusursuz_selfie_nasıl_cekilir_1

Selfie çekerken dikkat etmeniz gereken son adım da efektlerdir. Eğer cildinizdeki kusurları kapatmak istiyorsanız öncelikle güzellik uygulamalarını kullanmalısınız. Fotoğrafın geneline vereceğiniz efekt farklıdır. Selfie çekerken aslında boydan fotolara oranla cildiniz daha da yakından görüneceğinden kusurlarınız ışıkla birlikte ortaya çıkabilir. Bu da sizde beğenilmeyen yüzlerce selfie denemesi anlamına gelebilir. En beğendiğiniz selfie pozunu, güzellik uygulamasıyla birleştirdiğinizde en iyi selfie’ye kavuşmak üzeresiniz demektir.

kusursuz_selfie_nasıl_cekilir_2

En iyi selfie efektleri, selfie çekerken fotoğrafın aldığı ışığa bağlıdır. Selfielerinizi efektlerken önceliğiniz doğal tonlar olmalı. Bir çok insan kusurları daha az belli ettiği için siyah beyaz filtreleri tercih ediyorlar. Eğer siz de bu insanlar arasında farklılaşmak istiyorsanız, fotoğrafınızı siyah beyaz yapmadan önce mutlaka aydınlatın. Sonra istediğiniz efekti uygulayabilirsiniz.

kusursuz_selfie_nasıl_cekilir_

Eğer yalnızca kendinize değil, arka planınıza da odaklanmak istiyorsanız kendinizi fotoğraf kadrajında ortalamak yerine bir tarafa arka plan için daha fazla alan bırakın. Manzaları selfieler aslında yalnızca kendinizi gösterdiğiniz selfielerden daha çok dikkat çeker bu yüzden de instagram üzerinde daha fazla like alır. Siz de selfielerinizle instagramda likelarınızı arttırmak istiyorsanız, arka planınızda belki güzel bi deniz manzarası ya da dolu bir kitaplık ilgi çekici olabilir. Farklı arka planları mutlaka deneyin!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık