Moda

Kombin Nasıl Yapılır?

kombin_nasil_yapilir_4

Kombin yapmak bloggerlar bu kadar ünlü değilken yalnızca profesyonellerin işidir diye düşünürdük. Alışveriş yaparken eğer beğendiğimiz ve uyumlu parçaları birlikte almazsak, sanki evdeki parçalarla birleştirmek çok da başarılı olunan konulardan biri değildi. Daha doğrusu basic parçalarla iddialı parçaları biraraya getirebiliyorduk yalnızca. Şimdi ise durum biraz daha değişti.

Kombin nasıl yapılır sorularının akla gelmesini sağlayan en önemli gelişme, moda bloggerlarının, yani sizin bizim gibi insanların birbirinden iddialı parçalı çok sade bir şekilde birlikte kullanmasıyla başladı. Aslında başarılı kombinler nasıl oluşur sorularına da yanıt oldular. Şimdi bir çok kadın, alışverişe çıkmadan beğendiği parçaları belirliyor ve hemen hemen kombinlerini de kafasında tasarlıyor.

Kombin Ne Demek?

Kombin, kıyafetleriniz, aksesuarlarınızla birlikte genel görünümüzü oluşturacak parçaların birbiriyle uyumlu bir şekilde biraraya gelmesidir. Kombinler, etek, bluz, ayakkabı, çanta ve aksesuardan oluşur. Hatta çoğu zaman genel görünümüzü netleştirebilmek için ilham aldığnız saç modellerini ve makyajlarınızı da oluşturabilirsiniz.

Kombin Nasıl Yapılır?

Kombin Nasıl Yapılır?

Kombin Nasıl Yapılır?

Kombin yapmadan önce bilmeniz gereken çok önemli bir detay var. O da beden ölçünüz ve oranınız. Eğer vücudunuzda öne çıkarmak istediğiniz ve gizlemek istediğiniz yerleri belirlerseniz yapacağınız kombinler çok daha iyi görünür. Kombin yaparken vücut hatlarınızı iyi belirledikten sonra yapacağınız ikinci adım stilinizi, tarzınızı belirlemek olmalıdır. Bunun için de daha önce yazdığımız Stil Nedir? Nasıl Stil Sahibi Olunur? yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Vücut şeklinizi belirlediniz, stilinizi oluşturdunuz şimdi sıra geldi kıyafetlerinizi birbiriyle birleştirmeye. İşte modanın en keyifli anı! Alışverişe çıkarken genelde basic ürünler mi tercih ediyorsunuz? Peki iddialı giyinmek istediğiniz bu parçaları nasıl kullanıyorsunuz. Gardrobunuzun karşısına geçip kıyafet ve aksesuarlarınızı birbiriyle eşleştirerek kombinlemeyi deneyin. Tüm kıyafetlerinizi gördüğünüzde bir çok kombin alternatifi aklınıza gelecektir. Çoğuluk hep en sık giydiğimiz kıyafetler aklımızda kalır. Hatta gardrop temizliği yaparken bulduğunuz kıyafetlere çoğu zaman şaşırabilirsiniz.

Kombin Nasıl Yapılır?

Kombin Nasıl Yapılır?

Kombin yaparken, evdeki kıyafetlerinizi tararken, sezona ait nasıl parçalara ihtiyacınız olduğu da ortaya çıkacaktır. Kombin yapmak için, bir çok moda bloggerını ve moda portalını takip edebilirsiniz. Fakat en çok ilhamı instagram hesaplarından alabilirsiniz. Bizi instagram’da takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Kombinlerinizi şu şu parçaları biraraya getirerek yapabilirsiniz demek, sizin tüm yaratıcılığınızı etkileyebilir. O yüzden gördüğünüz beğendiğiniz kombinlerden ilham alabilirsiniz. Fakat buradaki en önemli unsur mutlaka vücudunuza göre parçalar ve kombinler seçmenizdir. Mesela eğer göbeğiniz varsa, gömleği dar kalıpta tercih edip pantolonun içine sokmaktansa, daha dökümlü ve pantolonun üzerine bırakabileceğiniz kombinleri inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Yukarı Çık