İç Giyim ve Çorap Modası

İç giyimde kumaş seçiminin önemi

Kadının kendisini iyi hissetmesinde en önemli rol oynayan giysilerden biri olan iç giyim ürünleri oluyor. İlk olarak kadının her ne kadar modelleri ve renkleri dikkatini çekip satın almasında etkili olsa da sağlığını ve rahatlığını etkileyen iç giyim giysilerinin kumaşları da büyük önem taşıyor.

İç çamaşırı seçerken önce sağlık!

İç giyim ürünleri öncelikle saatlerce cildinizle temas eder, doğrudan teninize dokunur. bu sebeple iç çamaşırının üretildiği kumaş türü, kumaş üzerinde yer alan ek kumaşların türü, yapısı ve sıklığı gibi konular oldukça önem taşır.

İç giyim için en uygun kuma türü pamuklu kumaştır. Özellikle naylon türü kumaşlardan üretilmiş iç giyim ürünleri oldukça yaygındır. Bu tür kumaşları tercih etmemenizi öneririz. Naylon kumaşlar cildinizin iççamaşırı ile teemas eden bölgesinin hava almasını enegelleyerek bakteri oluşumu vb etkiler gösterirken alerjik reaksiyonlara da sebep olabilir.

Sütyen seçiminde ise göğüslerinizin yapısına uygun olan sütyeni kalıbını ve bu sütyenlerin özellikle iç köşelerinde kumaşların dikkatle seçilmesi gerekiyor. Gün içerisindeki hareketinizi kolaylaştıran detaylara sahip olması bir sütyen için sağlıklı bir seçim olduğunu da gösterir.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık