İç Giyim ve Çorap Modası

Dizüstü çorap modası

Kış sezonunun sevilen parçası dizüstü çorapları bir süredir sokak stillerinde görüyoruz. Genel olarak incelediğimizde dizüstü çorap modasına siyah ve gri tonlarının hâkim olduğu açık bir şekilde fark edile biliniyor. Sokak stillerini incelediğimizde hem dizüstü çorapların hem de kombinlerin genellikle koyu renklerden oluştuğunu görüyoruz. Dizüstü çorap modası birçok kadını lise yıllarına götüren bir trend gibi dursa da eğer dizüstü çorap kombinlerini incelerseniz liseli kız görüntüsünden oldukça uzak görünümlerin yakalandığını anlayabilirsiniz. Dizüstü çoraplar maalesef genellikle ince yapılı ve uzun bacaklara sahip kadınlarda daha iyi görünüyor. Dizüstü çorap adından da anlaşıldığı gibi uzun bir ürün olduğu için bacak boyunu kesiyor. Doğru kombinle giyilmediğinde bacakları kısa ya da baldırları kalın gösterebiliyorlar.

dizüstü_corap_modası_2

   Dizüstü çorap nasıl giyilir?

     Dizüstü çorap giyerken dikkat etmeniz gereken nokta üstünüze dikkat çekmeyecek ve açık olmayan parçalar seçmek. Bacaklarınızın bir kısmı açık olacağı için üstünüzün de açık olması teşhirci bir görünüm yaratır ki bunu hiç istemeyiz. Zaten giyildiği sezon olarak kış ve soğuk bahar ayları düşünüldüğünde doğal olarak elimiz ceketlere ve paltolara gidiyor.

dizüstü_corap_modası_4

Aynı zamanda dizüstü çorabın üzerine giydiğimiz etek, elbise ya da mini şortların boylarının çorap ile iyi ayarlanmış olması lazım. Çorabın elbisenin altında kaybolmasını istemeyiz ya da çorabın kısa gelmesi sonucu çok fazla üst bacak görüntüsü hoş olmayabilir. Mini kot şortlar, kısa etekler ve elbiseler dizüstü çorapların en yakın dostu. Bu sezon oldukça moda olan örgü elbiseler de dizüstü çoraplarla muhteşem bir uyum sağlıyor.

dizüstü_corap_modası_8jpg

Dizüstü çoraplar için ayakkabı seçimi ise işin en kolay kısmını oluşturuyor. Neredeyse her çeşit ayakkabı ile uyumlu olan bu çorapları giyerken altına giyeceğiniz ayakkabıyı öyle uzun uzun düşünmenize gerek yok. Rahat ettiğiniz bir model seçin. Bilekte botlar, çizmeler, yağmur botları gibi kış sezonunun vazgeçilmez ürünleri ile birlikte kullanılabilir. Biraz daha baharlık havalarda spor ayakkabıları, babetler, loaferlar ve maskülen ayakkabılar ile kombinlenebilir. Boyunuz kısa ise topuklu modelleri seçmeniz daha iyi bir görünüm sağlamanıza yardımcı olacaktır. Ancak topuk boyunu abartmayın, hem görünüm hem de rahatlığınız açısından uygun yükseklikte ayakkabılar seçmeniz en güzeli olacaktır.

dizüstü_corap_modası_7

Son olarak üzerinize bol bol kış aksesuarları alabilirsiniz. Hem soğuktan korunmak hem de stil sahibi görünmek için mükemmel bir avantaj kış aksesuarlarını kullanmak. Görünümünüze kıyafetinizle uyumlu renklerde fötr şapkalar, bereler, kalın atkılar ve deri eldivenler ekleyin.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık