Kadın Kuşağı

Gürkan Kubilay Zahide Yetiş’le 10 Aralık 2015

Zahide Yetiş’le 10 aralık 2015 canlı yayınına konuk olan Dr. Gürkan Kubilay program booyunca zayıflamayı kolaylaştıran öneriler ve formüller ile güzellik ile ilgili maske tarifleri verdi. Biz de sizler için program akışında öne çıkan bilgileri derledik!

Gürkan Kubilay’dan Yarım Saatte Yarım Kilo Verdiren Formül

spironolactone maddesine dikkat çeken Gürkan Kubilay’ın bu maddeyi vücuduna aldığınızda yarım saatte idrarla yarım lt su kaybettiğinizi böylece tartıda yarım kilo az gösterdiğinizi söyledi. Bu noktada su kaybına dikkat çeken Gürkan Kubilay, bu maddenin bir idrar söktürücü olduğunun altını çizdi. Burada daha önce de bu maddeden Melek Baykal’ın programında değinen Gürkan Kubilay, bunun kilo vermek için doğru bir yöntem olmadığını kilo vermek için su değil yağ kaybetmeniz gerektiğinin altını çizmişti. Bu sebeple kullanmamanızı öneriyor kilo vermek için.

Gürkan Kubilay’dan Cilt Maskesi Tarifleri

10 Aralık 2015 yayınında Zahide Yetiş’le cilt bakımına yönelik özellikle de kuru ciltler için maske tarifleri paylaşan Gürkan Kubilay, bu tariflerin evde kolayca hazırlanabileceğine ve etkisine hayran kalacağınıza dikkat çekiyor.

Kuru ciltler için maske tarifleri

Elma suyu ve ananas suyunu karıştırın ve cildinizde kuru bölgelere sürün. Özellikle Dr. Gürkan Kubilay cilt tipini çözemediği hastaları için özellikle önce bu karışımı uygulattığını söyledi. Zahide Yetiş’le yaptığı bugünkü programda cilt bakımına yönelik kuru ve kırışmış cilt için bir maske tarifi daha verdi.

1 yumurtanın sarısı

1 parça muz(yaklaşık serçe parmağınız kadar)

1 yemek kaşığı da krema

Bu karışımı bir çatal yardımı ile iyice karıştırarak maddelerin birbirine karışmasını sağlayın. Ardından bu karışımı el ya da yüzünüze sürebilirsiniz. Krema sayesinde yumurta kokusunun gittiğini ve yağlı olduğu için de nem sağladığını görebilirsiniz. Tariflerin kuru ciltler için uygun olduğunun tekrar altını çizelim.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık