Güzellik

Yüz Kontürü Nedir? Malzemeleri Nelerdir?

Yüz kontürü özellikle bu sene de makyaj bloggerları tarafından internete yükledikleri video ve fotoğraflarda çok fazla ön plandaydı. Güzellik sektörünün önemli bir parçası haline gelen ve hızla yükselen bu yüz kontürleme trendi uygularken biraz uzmanlık istiyor. Yüz kontürlemenin hangi malzemeler ile yapıldığını, yüz tipinizi nasıl tanıyacağınızı ve yüz tipinize uygun kontürleme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Yüz Kontürleme Nedir?

Yüz kontürleme için aslında özel bir makyaj tekniği diyebiliriz. Yüz kontürleme ile amaç yüzünüzü ideal yüz tipine ulaştırmak, bunu da uygun makyaj ürünleri ve fırça yardımı ile gölge ve ışık oyunları ortaya çıkararak sağlamaktır. Yüz kontürleme ile daha çok bornzer dediğimiz makyaj ürünleri ile koyu renkte bölgeler yaratmak ve aydınlatıcı ürünlerle de aydınlık bölgeler yaratmak amaçtır. Koyu renkli bölgeler yüzünüzdeki o alanları geri plana iter, aydınlık bölgeler ise ön plana çıkarır.

Yüz Kontürleme Nedir

Yüz Kontürleme Nedir

Yüz Kontürleme Malzemeleri

Yüz kontürleme yapacaksanız bu makyajı gece mi gündüz mü kullanacağınız noktası oldukça önemli. Gece yapılan makyajda yüzünüzde daha koyu renkler kullanabilirsiniz, aynı zamanda gece ışığını da hesaba katmalısınız. Gündüz yapılan makyajda da teninize çok koyu olan renklerden kaçmalısınız. Gündüz makyajınızın daha doğal durması ve aydınlık saatlerde kontürleme yapıldığını gizlemesi gerekiyor. Bu sebeple;

Gece makyajında yüz kontürleme yapacaksanız teninize iki ton koyu fondöten ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ya da kontürleme için özel üretilmiş kremsiz yapıdaki makyaj ürünlerini de kullanabilirsiniz. Kremsi yapıdaki ürünler uygulama sonrası rengi daha iyi belli ettikleri için gece makyajında kontürleme yaparken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Gündüz makyajında ise iki ton koyu pudra kullanırsanız doğal bir kontürleme yapabilirsiniz. Aynı zamanda aydınlatıcı ürünler de gün ışığında teninizin daha sağlıklı ve taze görünmesini sağlayacaktır.

Yüz kontürleme paleti diye satılan ürünler genellikle kremsi ya da pudra yapıdadır. Bu ürünler içerdikleri farklı ton ve yapıdaki ürünlerle kontürleme için özel geliştirildiğinden ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Sleek markasına ait bu kontür paletleri bizim çok memnun kaldığımız ürünlerden biri.

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır? Yüz Kontürleme Paleti

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır? Yüz Kontürleme Paleti

Yüz Kontürleme Fırçaları

Yüz kontürleme uygulaması sırasında mutlaka makyaj fırçası kullanmalısınız. Bunun için MAC, Real Techniques ya da Sigma gibi markaların makyaj fırçalarından kontür ya da bronzer fırçalarını kullanabilirsiniz. Real Techniques kontür fırçalarının kullanımına dair resimli anlatım

yuz_konturleme_nasil_yapilir_fircalar

 

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık