Güzellik

Yüz kontürleme nasıl yapılır? Yüz tipine göre kontür

Daha önce yüz kontürleme nedir ve yüz kontürleme malzemeleri olarak nelere ihtiyacınız var bunlardan bahsetmiştik. Yüz kontürleme gibi birçok kadının başvurduğu bu makyaj tekniği sıra geldi anlatmaya. Yüz kontürleme nasıl yapılır, yüz tipine göre yüz kontürleme nasıl farklılaşır bunları hem yazı hem de resim ile anlatalım istedik!

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır?

Yüz kontürleme yaparken iki ton koyu onlar ürünler gizlemek istediğiniz, geri plana atmak istediğiniz alanlar için kullanılır. Bunlar nereler derseniz, elmacık kemiklerinin altı, alın yanları ve çene kemiğinin altını boyayarak bu alanları arkaya iterek yüzünüzü daha ince gösterebilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken yüz tipinize uygun alanları belirlemeli ve uygulama yapmalısınız.

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır? Yüz Tipine Göre Kontür

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır? Yüz Tipine Göre Kontür

Yüz kontürleme yaparken önce koyu renk ürünleri sürerek başlamalısınız. Bu alanları hemen fırça ya da sünger yardımı ile dağıtarak gölgelendirmeye başlayın. Ardından aydınlatıcı ürünlere geçmelisiniz. Bunun için de yüzünüzde ön plana çıkarmak istediğiniz alanları belirleyin ve aydınlatıcı ürünleri bu alanlara uygulayın. Ardından yüz kontürleme malzemeleri olarak tercih ettiğiniz fırça ya da süngeri seçerek bu ürünler yardımı ile aydınlatıcı ürünleri dağıtarak yüzünüze aydınlık efekti sağlayın.

Aydınlatıcıyı uygulayarak aydınlık bir alan yaratmak yüz kontürleme sırasında bu planları öne çıkarmak demektir. Bunun için burun üzeri, elmacık kemiklerinin üstü, çeneniz ve de göz altlarınızı aydınlatabilirsiniz.

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır? Burun kontürleme

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır? Burun kontürleme

Yüz kontürleme sırasında çoğu kişi burun kontürlemesi de yapmaktadır. İnce bir fırça ve 1 ton koyu pudra ile en mükkemmel burun kontürlemesini elde edebilirsiniz. Bunun için fotoğraftaki gibi burnunuzun iki yanına ince bir far fırçası ile uygulama yapabillirsiniz. Bu uygulama ile burnunuz daha uzun ve kalkık duracaktır.

Yüz Tipine Göre Kontür

Yüz şekline göre kontürleme yapmak için yüz tipinizi iyi tanımalısınız. Örneğin, yüzünüz yuvarlak tip  ise daha uzun göstermelisiniz. Bunun için de yüz kontürlemesi yaparken yanak altınızda yüzünüzü yuvarlak gösteren geniş alanlara koyu renk uygulama yaparak bu alanları kamufle edebilirsiniz.

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır? Yüz Tipine Göre Kontür

Yüz Kontürleme Nasıl Yapılır? Yüz Tipine Göre Kontür

 

Yüz tipiniz uzun ise elmacık kemiklerinizden kontürleme sırasında koyu renk ürnleri kulaklarınıza doğru daha yatar kullanmalı ve yüzünüzün uzunluğunu azaltmalısınız. İşte yüz tipinize göre yüz kontürleme aşamaları;

Yüz kontürlemesi yaparak yüz tipinizi değişik gösterebilirsiniz. Daha ince burun, daha kalkık elmacık kemikleri, daha ince bir yüz, daha uzun bir yüz gibi birçok yüz şeklini yüz kontürlemesi yaparak sağlayabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık