Cilt Bakımı

Yazın Sabah Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı?

Yaz ayları geldi fakat hala güneş kendini göstermekte tereddüt ediyor. Yine de güneş geri dönecek merak etmeyin! Bugün sizlerle yepyeni bilgilerle güncellemeniz gereken yaz cilt bakım rutini tüyoları paylaşacağız. Yağlı ciltler için yaz cilt bakım rutini ve kuru ciltler için yaz cilt bakım rutini başlıklarını da ayrı ayrı ele alacağız.

Cildimiz, kendini gece yeniler. Öncelikle bu bilgiyi asla aklımızdan çıkarmamalıyız. İyi bir cilde sahip olmak için, cildin ihtiyaçlarını doğru analiz edip, ona ihtiyacı olanı vermeliyiz. Gece kendini yenilemek için çalışan cildimizi de sabahları biraz şımartıp rahatlatmalıyız. Bu yüzden cilt bakımı sabah rutinleri de en az gece bakımları kadar önemlidir. Şimdi hazırsanız gelin iki farklı cilt tipi için sabah cilt bakım rutininin nasıl nasıl olması gerektiğine dair tüyoları  birlikte inceleyelim.

Yağlı Ciltler için yaz cilt bakım rutini nasıl olmalı?

Yağlı Ciltler için yaz cilt bakım rutini nasıl olmalı?

Yağlı / Karma Ciltler İçin Yaz Cilt Bakım Rutini

Yağlı / karma ciltler, sivilceye yatkın oldukları için gece bakımlarından sonra bazen sabahları sivilce ya da hassasiyet gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu sizi korkutmasın. Çok yakında gece cilt bakım rutini yazımızla da sizi bu konuda bilgilendirmeye çalışacağız.

Yağlı ciltler, akşam rutinlerinden sonra sabahları biraz daha yağlı bir ciltle uyanıyor olabilir. Bu yüzden sabah cilt temizleyici kullanırken jel formda olanları ve cilt yüzeyindeki sebum oranını düzenleyenleri tercih etmelisiniz. Eğer sabahları cildiniz parlak ve güzel görünüyor diye düşünüp temizleyici kullanmadan sadece su ile yıkayabileceğinizi düşünüyorsanız bunu yapmanızı pek tavsiye etmiyoruz. Bunun da sebebi, cilt gece çalışıp fazla yağı, kiri ve toksinleri cilt yüzeyinde biriktirir. Eğer bu şekilde sabah temizliğinizi yapmazsanız, zamanla ciltiniz bozulmaya ve gözenekleriniz tıkanmaya başlar. Aynı zamanda da gözenekleriniz bu şekilde daha büyük görünmeye başlayacaktır.

Yaz için sabah cilt bakım rutini nasıl olmalı?

Yaz için sabah cilt bakım rutini nasıl olmalı?

Yağlı / Karma ciltler temizleyiciden sonra, dilerse yine sebum dengeleyici bir tonik ya da termal su kullanıp cildini biraz rahatlatabilirler. Güneş koruyucu kullanmak istiyorsanız nemlendiricinizin altına güneş kreminizi uygulayabilir ya da gündüz yağsız nemlendiricinizi güneş korumalı seçebilirsiniz. Cildim zaten yağlanıyor nemlendirici kullanmasam olmaz mı gibi sorular bize sıkça geliyor. Bu da cildinize yapacağınız büyük bir kötülük olur. Nem ve cildin yağlanması farklı şeylerdir. Bu yüzen de mutlaka yağsız ve hatta jel formundaki nemlendiricileri tercih etmelisiniz.

Kuru Ciltler için Yaz Cilt Bakım Rutini

Kuru cilter için yaz cilt bakım rutininde de mutlaka, cilti tahriş edip kurutmayan krem formda temizleyiciler kullanılmalı. Krem formda temizyelici kullanmak istemiyorsanız köpük temizleyicileri de tercih edebilirsiniz. Cİldinizi nazikçe temizlemeyi unutmayın. Eğer temizleyiciden sonra cildiniz geriliyorsa, nemlendiricinizden hemen önce,nemlendirici tonik ya da yine termal suları kullanabilirsiniz. Nemlendirici krem olarak da yoğun nem veren ve için E vitamini içeren nemlendiricileri kullanabilirsiniz.

Hangi tip cilde sahip olursanız olun, cildinize iyi bakmak istiyorsanız bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. Cildimizin ve tüm vücudumuzun en büyük ihtiyacı sudur. Elbette taze ve meyveleri de ihmal etmemek gerek.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık