Güzellik

Yazın Makyajın Akmaması İçin Ne Yapılmalı?

Makyaj yapmayı seven kadınlar olarak makyajla ilgili her mevsim farklı sorunlara da sahip oluyoruz. Fakat makyajla ilgili en zorladığımız mevsim elbette yaz. Yazın, makyaj sıcaktan, nemden yüzde durmuyor. Cilt tipimiz değişiyor göz kapaklarımız yağlanıyor derken makyaj bir türlü yüzümüze oturmuyor ve kısa sürede de akmaya başlıyor. Son zamanlarda, bu sıcak havalarda makyajın akmaması için bir kaç yöntem denedik ve bunları sizinle paylaşmaya karar verdik.

Yazın makyajın akmaması için, makyajı yaparken kullandığınız ürünlerin önemli olduğu gibi, cildinize bu ürünleri ne şekilde uyguladığınız da oldukça önemlidir. Yazın makyajın akmaması için her ne kadar destekleyici ürünler bulunsa da aslında tamamen cilt yapınızla ilgili bir durumdur. Yaz aylarında eğer fondöten kullanmak istiyorsanız, fondöteninizin yapısını, yazın cildinizin tipi ne şekilde değişiyorsa buna uygun seçmeniz gerekmektedir. Yani bu şu demek, eğer yazın kolayca terleyen yağlanan bir cildiniz varsa, seçeceğiniz fondöten de yağlı / karma cilde uygun olmalı. Yazın makyajınızın akmaması için kullanacağınız fondöten yağsız ve hafif pudralı bir yapıda olabilir.

Yazın Makyajın Akmaması İçin Ne Yapmalı?

Yazın Makyajın Akmaması İçin Ne Yapmalı?

Yazın makyajın akmaması ve ten makyajınızın daha kalıcı olması için, makyaj yapmadan hemen önce cildinizi temizleyin ve yağsız formülde bir güneş koruyucu kremle cildinizi nemlendirin. Eğer t bölgenizde gün içinde aşırı yağlanma oluyorsa, nemlendiriciyi t bölgenize çok daha az uygulayın. Ardından cilt yapınıza uygun bir makyaj bazı kullanın. Makyaj bazınızı yalnızca, fondöteninizin hızlı dağıldığı noktalara uygulayabilirsiniz. Bu işlem fondöteninizin cildinizle daha iyi bütünleşmesine sebep olacak daha pürüzsüz bir görünüm elde edeceksiniz. Fakat yine de size tavsiyemiz yaz aylarında özel bir güne hazırlanmıyorsanız fondöten kullanmak yerine BB ya da CC kremler kullanın. Hem cildinizde kontrol etmek daha kolay olacaktır, hem de cildinizi tamamen kapatmayacağı için, yazın sizi daha iyi hissettirecektir. Fondöten ya da BB krem sonrasında cildinizi dilerseniz pudra ile sabitleyebilirsiniz. Fakat pudrayı mutlaka fırça ile çok az şekilde uygulayın.

Yazın Makyajın Akmaması İçin Ne Yapmalı?

Yazın Makyajın Akmaması İçin Ne Yapmalı?

Yazın makyajın akmaması için, cilt makyajı tüyolarından sonra sıra geldi gözlere. Yazın göz makyajınızın akmaması için, mutlaka far bazı kullanmalısınız. Far bazınız yoksa göz altı kapatıcınızı gözünüzün üzerine de az miktarda uygulayabilirsiniz. Bunun üzerinden de transparan bir pudra ile geçmeyi unutmayın. Kirpiklerinizde kullandığınız rimel, eğer hızla akıyor, bozuluyor ya da dökülüyorsa, mutlaka waterproof yani suya dayanıklı rimeller kullanın. Rimeli uygularken de kirpik diplerinizi çok yoğun şekilde doldurmayın ki sıcakta siz terledikçe, kirpik dipleriniz de hava alabilsin ve makyaj sizi bunaltmasın.

Yazın Makyajın Akmaması İçin Ne Yapmalı?

Yazın Makyajın Akmaması İçin Ne Yapmalı?

 

Yazın makyajın akmaması için sabitleyici spreylerden destek alınabileceği konuşuluyor fakat bizce doğru bir adım değil. Makyaj sabitleme spreyleri, yazın, bir çok ciltte yağlanma yapıyor. Aslında makyaj sabitleme spreylerinin işe yaradığı alan, makyajın pudralı görünümden uzaklaşarak cilde oturmasıdır. Bu yüzden de makyaj sabitleme spreyleri özellikle yaz aylarında cildinizde ekstra yağlanma yapabilir. Siz yine de denemek istiyorsanız makyaj bazı kullandıktan ve makyaj tamamlandıktan sonra makyaj sabitleme spreyi kullanabilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık