Cilt Bakımı

Yaz Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yaz aylarında artan sıcaklar, özellikle şehirde kalıp, tatile gitmediyseniz, cildinizde bir çok değişikliğe sebep olabilir. Gün içinde dışarı çıktığınızda yoğun bir güneşe maruz kalıyorsunuz. Peki yaz aylarında cilt bakımı nasıl olmalı merak ediyor musunuz?

Yazın Cilt Bakımı Yapılır Mı?

Yazın, cilt bir çok farklı etken sebebiyle değişkenlik gösterebilir. Sürekli tere ve güneşe maruz kaldığı için, yağlı ciltlerde minik sivilcelenmeler ya da kuru ciltlerde pul pul dökülmeler, yer yer çatlamalar olabilir. Bunun önüne geçmek için yaz aylarında da cilt bakımı yapmaya devam etmelisiniz.

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildinizin ihtiyacı olan nemi, mutlaka ona sağlamalısınız. Eğer terlediğiniz için cildinizde bir bakım ürünün durmayacağını düşünüyorsanız, akşam serinliğinde uygulama yapabilirsiniz. Özellikle nem maskeleri gibi, cildi canlandıran cilt bakım ürünleri akşam 22:00 – 23:00 saatleri arasında uygulayabilirsiniz. Böylece cilt kendini yenilemeye başladığında maske doğrudan cilde etki edecektir.

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Eğer yaz aylarında sıcaklar yüzünden sivilcelenme yaşıyorsanız, bunun da çözümü cildi çok çok iyi temizlemek. Akşamları içeriğinde salisilik asit bulunan bir yüz temizleme ürünüyle cildinizi iyice temizlediğinizde, sivilcelenmenin olmasının önüne geçmiş olacaksınız. Fakat akşam saatlerinde mutlaka su bazlı bir nem serumu ya da iyi bir nemlendirici ile cildinizi beslemelisiniz.

Yaz aylarında gündüz de dışarda vakit geçirecekseniz mutlaka, cilt tipinize uygun güneş koruyucu bir ürün kullanmalısınız. Yağlı bir cilt tipine sahipseniz, hafif yapıda su bazlı ürünleri tercih edebilirsiniz. Gün içinde terlemeye devam ederseniz, mineral su spreylerini kullanabilirsiniz. Cildinizi bu tür spreylerle rahatlatıp, fazla yağını hafifçe silerek cildinizden uzaklaştırabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra yine güneş koruyucu sürmeyi ihmal etmeyin.

Kuru cilde sahipseniz, yaz ayları sizin için zor geçebilir. Bu yüzden nem sizin için çok önemlidir. Gün içinde cildinizi güneşten korumak için mutlaka bir güneş koruyucu krem kullanmalısınız. Bu tür ürünleri seçerken cilt tipinize uygun olmasına özen gösterin. Gün içinde cildiniz aşırı kuruduğunda, cildi nemlendiren ve besleyen yüz spreylerinden yardım alabilirsiniz. Gün içinde yüzünüze bu tür ürünleri sıkmak, cildinizi her daim nemli ve canlı tutacaktır.

Yaz aylarında, iyi bir cilde sahip olmak için bakımlarınızı yaptıktan sonra, yapmanız gereken en önemli şey bol bol su içmek olacaktır. Eğer normal hayatınızda 2 litre su içiyorsanız, yaz aylarında tüketeceğiniz 3 litrelik su, hem cildinizi güzelleştirecek hem de bedeninizin daha rahat çalışmasını sağlayacaktır.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık