Güzellik

Sonbahar Kış Saç Renkleri ve Modelleri

2015 2016 sonbahar kış mevsimlerinin gelmesiyle birlikte bu kez de inceleme yazımızı sonbahar kış saç modelleri ve bu mevsimlerde en sık kullanılabilecek saç renkleri üzerine yazalım istedik.

2015 2016 Sonbahar Kış Saç Modelleri

Sonbahar ve kış aylarında saç modeli seçmek saçınızın cinsine ve saç yapınızın mevsim etkilerine verdiği tepkilere göre belirlenmeli. Örneğin kıvırcık ve nemden çabuk etkilenen saçlarınız varsa sonbahar ve kış aylarından yoğun nemden çok etkilenecek ve sürekli kabarma eğilimi gösterecektir. Bu sebeple saç modelinizi belirlerken kabarma eğilimini göz önünde bulundurmalı hatta buna uygun saç kesimi yaptırmalısınız.

 

Sonbahar kış aylarında her saç tipinin ya nemden ya da saça takılan bere ve şapkalardan etkilenme olasılığı yüksektir. Bu sebeple genellikle saçları salmak yerine topuz, örgü ya da yarım toplu saç modelleri tercih edilir. Ancak bu modellerin farklılaşması söz konusu olduğunda da farklı örgü ve topuz modelleri ile farklı saç aksesuarları ya da bere ve şapkaları gündeme geliyor.

2015 2016 sonbahar kış saç modelleri ve renkleri

2015 2016 sonbahar kış saç modelleri ve renkleri

Sonbahar ve kış mevsimlerinde saçlarınız için en iyi seçimlerden biri örgü ya da yarım toplamaktır. Hava değişikliğinden örgü modeli ile saçlarınız daha az etkilenir. Yarım tolu modellerde ise saçın nem ya da rüzgara göre değişimi daha aza inerken gün içerisinde yarım toplu saçı farklı modellere dönüştürmek de kolaydır.

2015 2016 Sonbahar Kış Saç Renkleri

Sonbahar ve kış mevsimlerinde saçlarının rengini değiştirmek isteyen kadınlar sezon trendlerini göz önünde bulundurmalı ve cilt renklerine en uygun tonları denemelidir. Her yıl saç rengi trendleri değişiklik gösterse de sonbahar mevsimi ile özdeşleşmiş saç renkleri bulunmaktadır.

Sonbahar kış mevsimlerinde saç renklerinde cilt renginizi daha ısıtacak renkler seçmelisiniz. Bu sebeple sıcak saç renklerinden kızıl ve kahve tonları bu mevsimlerde daha popülerdir.

Son yılların saç rengi trendi ombre de sonbahar ve kış mevsimlerinde kullanılabilecek saç renklerinden biri. Ombre saç tekniğindeki renk geçişleri ve doğal ışıltılar kızıl renklerin hakim olduğu sonbahar mevsiminde saçlarınızı çok hoş gösterebilir. Ombre yaptırırken sarı tonlarında yaptırabileceğiniz gibi kızıl ve kahve tonlarında gölgeler ve geçişlerde yaptırabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık