Güzellik

Şeffaf Dudak Kalemi

Şeffaf dudak kalemi ne işe yarar sorusu, özellikle hollywood ünülerinin makyaj sırlarını takip edenler için son zamanların en merak edilen sorusu haline geldi. Biz de sizler için şeffaf dudak kalemi nasıl kullanılır ve ne işe yarar, detaylı bir yazı hazırlayalım istedik.

Şeffaf Dudak Kalemi Nedir?

Şeffaf dudak kalemi, dudak çevresine sürülen bir bazdır. Herhangi bir renk vermez. Şeffaf dudak kaleminin amacı, özellikle koyu renkli rujlarda yaşadığımız dudak etrafındaki gözeneklere yayılma görüntüsünü ortadan kaldırmaktır. Özellikle iddalı renklerde ruj kullanırken, bir süre sonra dudak çevresinde yayılma yapar, çizgi çizgi bir görünüm bırakır. Son dönemlerin bordo, koyu mor, lila renkli rujlarında özellikle bu tür sorunları hemen hemen her kadın yaşıyor. Şeffaf dudak kalemi işte bu sorunu ortadan kaldırmak için ortaya çıkmış.

seffaf_dudak_kalemi_1

Şeffaf Dudak Kalemi Nasıl Kullanılır?

Şeffaf dudak kalemi kullanmanın bir çok avantajı vardır. Şeffaf dudak kalemini, dudaklarınız çizgisine ve biraz üzerine doğru sürebilirsiniz. Herhangi bir parlama etkisi ya da rengi olmadığı için fazla sürme ya da dudak etrafınızı çizerken yanlış yapma ihtimaliniz yok. Koyu renk rujların dudak etrafına dağılmamasını sağladığı için kalıcılığı da arttırmış oluyor.

Şeffaf Dudak Kalemi Markaları

Şeffaf dudak kalemi Türkiye’de uzun bir zamandır var fakat henüz çok fazla kişi tarafından keşfedilmiş değil. Eğer makyaj uzmanlarıyla iletişimdeyseniz mutlaka size bu ürünü önermişlerdir. Şeffaf dudak kalemi markaları ülkemizde çok fazla yok. En çok kullanılan ürün Sephora Şeffaf Dudak Kalemi. Genellikle en kolay bulunabilen bir olduğundan bir çoğumuzun tercihi Sephora Şeffaf Dudak Kalemi’nden yana oluyor. İşte bir kaç marka önerimiz; Dior Şeffaf Dudak Kalemi, Rival De Loop Şeffaf Dudak Kalemi, Essense Şeffaf Dudak Kalemi

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık