Güzellik

Saç Uzatan Soğan Kürü

Saç uzatan şampuan, saç uzatan yağlar derken saçlarımızı uzatmak için bir çok yöntem denedik. Özellikle saç uzatan şampuanlardan çok şey beklediğimizi kabul edelim. Uzun saçlar ya da kolayca uzayan saçlar her genç kızın rüyasıdır. Özellikle yanlış bir kesime kurban gittiyse eyvah. O saçlar bir türlü uzamaz. Haliyle saçlar konusunda kadınlar hem çok hassas hem de çok sabırsızdır. Hızla uzamasını ister ve her aynaya baktığımız bu kez uzadı galiba der mutlu oluruz.

Morali bozulunca saçlarını kestiren kadınların, her moral durumunda da saçlarını uzatmak istemeleri karmaşık duygu durumlarının sebebidir. Saç uzatma yöntemleri bir çok kez denenir. Saç bakımında bir çok ürün kullanılabilir. Üstelik bu tür ürünlere de yüzlerce lira ödeyebiliriz. Fakat işe yarayıp yaramamaları tamamen şans.

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

Her saç yapısı, her saç derisi farklı olsada ve farklı tepkiler verse de bazı saç uzatma yöntemleri sizde işe yaramayabilir. Ya da çok hızlı şekilde saçlarınızı uzatabilir. Bu yüzden bir çok doğal yağ ve kür ile saç tellerinizi yıpratıp incelteceğinize doğal olan yöntemlerden faydalanmanızı tavsiye ederiz.

Saç uzatma yöntemleri olarak bizzat denediğimiz bir yöntem olan soğan kürünü sizlere tavsiye ediyoruz. Elbette her bakım gibi bu yöntem de zaman gerektiriyor ama emin olun biraz sabrederseniz sonuçlar sizi mutlu edecek.

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç uzatma kürü olarak kullanacağımız ana malzememiz soğan. Evet soğan. Hemen yüzünüzü buruşturmayın, düşündüğünüz kadar kötü kokmuyor. Hatta tarif edeceğimiz yöntemle uygularsanız hiç kokmuyor.

Saç uzatma yöntemleri arasında en doğal yöntem olan soğan kürünü haftada 1 kez uygulayabilirsiniz. Size tavsiyemiz, bu saç uzatma yöntemini uygularken saçlarınız için yoğun yağlar kullanmayın. Yoğun yağlari saç uçlarınızı aslında inceltmeye ve yakmaya meyillidir. Saç uçlarınızı kıran yağlardan uzak durun. Mümkünse, yağ formdan ziyade kremsi yapıdaki ürünleri tercih etmeniz.

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

Saç uzatma yöntemi olarak soğan kürünü nasıl hazırlayacaksınız? Şöyle ki; eğer saçlarınız uzunsa 1 büyük boy soğan, eğer orta boy ya da kısaysa orta boy bir soğanı alın. iyice yıkayın. Ardından hafif derince bir tencereye, soğanları ikiye bölerek koyun. Üzerine saçlarınızın gürlüğüne göre 1,5-2,5 litre arası su ekleyin. Ve kaynatmaya başlayın. Soğan özünü suya bırakıncaya, kokusu çıkıncaya kadar kaynatın. Sonra suyun ılımasını bekleyin.

Saç uzatma yöntemleri uygulanırken maksimum özen ister. Soğan kürünü uygularken de saçlarınızın temiz olmasına dikkat edin. Saçlarınıız öne eğerek, saç diplerinize masaj yaparak soğan özlü suyu saçlarınıza iyice yedirin. Bunu yaparken saç diplerinize çok hassas bir şekilde parmak uçlarınızla masaj yapın. Ardından saçlarınızın suyunu sıkın ve vaktiniz olduğunca saçınızda bekletin. 2 saate kadar bekletebilirsiniz. Ardından saçınızı yıkayabilirsiniz. Bu kürle saçlarınızın kısa zamanda hem de sağlıkla uzatabileceğinizi söyleyebiliriz. Dikkat etmeniz gereken bir önemli nokta da durularken çok fazla şampuan almayın. Mümkünse şampuanlarınızı da sulandırarak kullanın.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık