Güzellik

Saç Dökülmesini Engellemenin Yolları

Saç dökülmesi tam da bu zamanlarda yani mevsim geçişlerinde kendini göstermeye başlar. Fakat yine de son bir kaç yıldır genç saçların bile en büyük şikayeti, saçlarının dökülmesi ve giderek azalıyor olması. Saç dökülmesine karşı kullanılan şampuanlar, bakım yağları, eğer mevsimsel değilde gerçek bir saç dökülme probleminiz varsa bunu durdurabilir. Fakat saç dökülmesi devam ediyor ve saçlarınızın azaldığını hissediyorsanız, mutlaka saç dökülmesine karşı belirli aralıklarla uygulanan kürleri denemelisiniz.

Saç dökülmesine karşı şampuanlar elbette ki etkili olabilir. Fakat hiçbir şampuan saç dökülmesini sıfıra indirmez. Saçlarınıza bakım için kullandığınız doğal yağlar, asit oranları sebebiyle saçlarınıza zarar verebilir. Hiç aklınıza gelmezdi değil mi? Aslında kullanılan doğal yağlar, asit oranları, kullanım şekilleri ve bunun gibi bir çok sebeple saçlarınızın uçlarını inceltebilir. Saçlarınızı yumuşatmak isterken aslında dökülmesine zemin hazırlıyor da olabilirsiniz.

Kerastase Specifique Force R Dökülme Önleyici Aminexil Serum

Kerastase Specifique Force R Dökülme Önleyici Aminexil Serum

Saç dökülmesine kesin çözüm arıyorsanız, bunun en iyi formülü, saç derisine uygulanan saç dökülmesine karşı kürlerden yardım almak. Araştırmalarımıza göre saç dökülmesine karşı en iyi sonuç veren kürler Kerastase Specifique Serum ve Davines Energizing Dökülme Önleyici Losyon. Bu iki ürün arasında elbette farklar vardır. Fakat yine de saç dökülmesine karşı en başarılı bulunan ürülerin başında geliyorlar.

Davines Energizing Dökülme Önleyici Losyon

Davines Energizing Dökülme Önleyici Losyon

Davines Energizing Dökülme Önleyici Losyon, Davines’in diğer tüm ürün grubunda olduğu gibi çok başarılı. İçeriğinin doğallığının fazla olması sebebiyle en çok tercih edilenlerden biri. Saç dökülmesine karşı Davines Şampuanından da destek alabilirsiniz ama eğer saçlarınızın yeniden canlanmasını ve dökülmenin durmasını istiyorsanız senede 2 kez kür olarak Davines Energizing Dökülme Önleyici Losyon ya da Kerastase Specifique Serum kullanabilirsiniz.

Saç dökülmesine karşı olan şampuanlardan aslında bir yandan da saçları kurutuyor. Canlandırmak için de ayrıca ürünler kullanıyoruz. Haliyle saç ağırlaşıyor ve tek problemi saç dökülmesi olan saçlarımızın bir çok farklı sorunları ortaya çıkıyor. Saçlarımızdaki problemleri çözmek için doğru ürünleri bulmak ve hep atladığımız kısım olan doğru ve düzenli şekilde kullanım kısmına da önem verirsek, bizi mutlu eden saçlara kavuşabiliriz.

Eğer sizin de saç dökülmesiyle ilgili problemleriniz ya da çözüm önerileriniz varsa bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Stil Önerileri’ni sosyal medya hesaplarından da takip etmeyi unutmayın!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık