Saç Bakımı

Kuru Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?

Yoğun şehir yaşamının verdiği vakitsizlikten dolayı istediğimiz saçlara sahip olmak dahada zorlaşıyor. Fönümüzü bozmak istemediğimiz zamanlar, bir yandan da yağlı gibi görünen saçlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz. İşte böyle zamanlarda kuru şampuanlar yardımımıza koşuyor.

Son zamanlarda oldukça popüler olan bu ürün aslında pudra içeriyor. Pudra yağı emen bir maddedir ve tıpkı T bölgemizin parlamaması için kullandığımız gibi, kuru şampuanlar vasıtasıyla da saçlarımızın yağlı durmaması için kullanıyoruz.

Kuru şampuanın içindeki pudra, saç diplerimizdeki yağı emiyor ve onları yok olmuş gösteriyor. Ancak unutmayalım ki kuru şampuanlarda asla temizleme amacı yoktur. Amaç sadece anlık olarak yağlı görüntüyü yok etmek ve güne daha bakımlı saçlarla devam edebilmeyi sağlamaktır.

Kuru şampuanların pek çok paketleme çeşidi bulunuyor. Kavanozda olanları uygulamak oldukça güç. Ancak sprey formdaki kuru şampuanlar çok pratik ve kolay.

Kuru şampuan nasıl kullanılır?

kuru-sampuan-nasil-kullanilir

Saçlarımızı parçalara ayırıp, diplerine biraz ürün sıkıp ellerimizle saç dibimize masaj yaptığımızda yağın yok olduğunu görüyoruz. Tam da bu noktada kuru şampuan kaliteli mi değil mi karar verebiliyoruz. Favoriniz, masajdan sonra beyaz kalıntı bırakmayan kuru şampuan olmalı. Çünkü beyaz beyaz tozlar bulunduran bir saçla dolaşmayı kim ister ki?

Sizin için bu tarz toz bırakma problemi olmayan 3 marka seçtik. Bunlar, Elidor, Batiste ve Toni&Guy. Elidor ve Toni&Guy’ı kozmetik marketlerde ; Batiste markasını ise Sephora mağazalarında bulabilirsiniz.

kuru-sampuan-nedir-nasil-kullanilir

 

Ayrıca uygulama videosu için en sevdiğimiz vloggerlardan olan “denizinpaylastiklari” kanalının sahibi Deniz’in şu videosuna bir göz atabilirsiniz:

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık