Saç Bakımı

Kışın Mutlaka Yaptırmanız Gereken Saç Bakım İşlemleri

Kışın mutlaka yaptırmanız gereken saç bakım işlemleri derken iddialı ve ciddiyiz! Kış aylarında saçlarımıza ne kadar iyi bakarsak, yaz aylarının yıpratıcılığından o kadar korunmuş oluruz. Saçınız ister çabuk yağlanan, ister kuru olsun her mevsimde farklı ihtiyaçları vardır. Tıpkı cildimiz gibi. Eğer kolay başedebildiğiniz, şekillendirirken, kuruturken sorun yaşamayan bir saç tipiniz varsa Saç Bakımı kategorimizi inceleyerek evde kolayca uygulayabileceğiniz saç bakım önerileri bulabilirsiniz. Saçlarınız bakımı zor, işlem görmüş ya da yıpranmışsa, ev bakımlarının yanında mutlaka profesyonel bir kış saç bakımı da yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Peki nedir bu saç bakımları?

Saç Botoksu Nedir? Saç Botoksu Nasıl Yapılır?

Saç botoksu bir kaç yıldır gündemde olan bir bakım türüdür. Saç botoksu saçlara dolgunluk kazandırarak cansız ve kırık görünümü ortadan kaldırmayı hedefleyen aynı zamanda da anti-aging etkisi yaratan bir bakımdır. Saç botoksu saçları nemlendirerek sakinleştirir, karmaşıklaşmış dalgaları açarak düz ve sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Saç botoksu saç tellerinin ihtiyaç duyduğu amino asit ve proteinlerin saça yüklenmesiyle yapılır. Bu da uzman kuaförlerin kullandığı özel bir teknolojiyle uygulanır. Saç botoksu temiz saça ve saç diplerinden uçlarına doğru uygulanır. Saçlarındaki bu etkinin kalıcılık süresi değişkenlik gösterse de ortalama 4-6 ay arasında kalır. Saç botoksu sonrasında mutlaka kuaförünün önerdiği sampuan ve saç kremini kullanmalı ve saçlarının bu sağlıklı görünümünü korumalısın!

Nem Yüklemesi

Saçlarınız kuru ve elektrikleniyorsa saçınız hem ihtiyacını karşılayamıyorsunuz demektir. Kuaförler bir çok farklı bakım ürünü hakkında bilgi sahibi oldukları için saçlarınıza en uygun bakımı uygulayacaklardır. Bu bazen bir kaç bakımı karıştırmak bazen de saçınıza uygun yapıda nem yüklemesi yapmak olabilir. Bu noktada ufak bir bilgilendirme yapmak isteriz. Saçınız eğer çabuk yağlanıyorsa, bu, saçlarınızın nem olarak doygun olduğu anlamına gelmez. Tıpkı ciltte olduğu gibi saç derisinde de nem ve yağlanma farklı sorunlardır. Bu yüzden kuaföre gittiğinizde eğer size nem içeren bakımlar önerirse, içeriği biraz daha detaylı öğrenerek gönül rahatlığıyla nem yüklemesi yaptırabilirsiniz.

Saç bakımında saçınızın yapısını tanımak çok önemlidir. Eğer saç yapınızı bilirseniz, kuaförünüzün sizin için önereceği bakımları da sizin için ne kadar uygun olup olmayacağına karar verebilirsiniz. Anlattığımız saç bakımları dışında elbette evde yapabileceğiniz saç bakımları da var ama saç bakımı konusunda iyi bir bilginiz yoksa saçlarınıza bakım yapacağınızı düşünerek zarar da verebilirsiniz. Mesela bazı yağlar bazı saçlara gerçekten yaramıyor. Saç bakımı yaparken böyle riskler alıp alamayacağınızı iyi düşünmelisiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık