Güzellik

Orta Boy Saçlar İçin Saç Modelleri

Biz kadınlar her zaman saçlarımızın nasıl göründüğü ve güzel olup olmadığı konusunda takıntılıyızdır. Bizi ortaya çıkaran ve tarzımızı yansıtan yerin saçlarımız olduğunu düşünüyoruz. Son zamanlarda cool ve şık bir tarz yaratmak isteyen kadınların en çok tercih ettiği saç modeli ise orta boy saç modelleri. Özellikle 2015 yılında orta boy saç modelleri oldukça moda.

Hem kullanımının kolay olması hem de bakımlı bir görüntü yaratması orta boy saç modellerinin tercih edilmesinin başlıca sebepleri. Sizin de saçlarınız bu boylardaysa ve uygulayacağınız farklı modeller arıyorsanız hazırladığımız orta boy saçlar için saç modellerini inceleyin!

Saç Bandıyla Ensede Kolay Topuz

Orta boy saçlar için saç modellerinden ilki bir ensede topuz. Orta boy saç kullananların günlük hayatlarında kolayca yapabilecekleri bu topuz modeli çok şık duruyor. Yapması da oldukça pratik olan bu topuz orta boy saçlar için ideal bir model. İhtiyacınız olan tek şey ince bir saç bandı.

Saç bandını kafanıza geçirin. Saçınızda aldığınız ince tutamları bu saç bandının etrafına dolayın. Tüm saçlarınız toplanana kadar saçınızdan ince tutamlar alarak bu işleme devam edin.

orta_boy_saclar_icin_sac_modelleri_1

Bandınızın yalnızca üst kısmı görüneceği için ensenizde duran topuz hem çok profesyonel hem de çok şık duracak. Bandınızı farklı modellerde tercih ederek saç modelinize değişik bir hava katabilirsiniz.

Örgü Saç Modeli

Orta boy saç modeli kullananlar örgüleri saçlarında rahatlıkla kullanabilirler. Örgüler günlük hayatınızda hem spor hem de özenli bir görüntü oluşturuyorlar. Orta boy saçlar için saç modelleri arasında yer alan bu örgü ise her tarza uyabilecek bir model.

orta_boy_saclar_icin_sac_modelleri_2

Saçlarınızın üst kısmını ayırın. Daha sonra bu üst kısmı da iki parçaya bölün. Bir parçayı örün ve ucunu minik bir lastikle bağlayın. Bu örgüyün kafanızın arkasından diğer tarafa doğru getirin ve bittiği yeri tel tokalarla sabitleyin.Aynı işlemi diğer tutam için de yapın.

Üst üste binmiş bu çift örgü hem çok pratik hem de çok havalı duruyor. Saçlarınızın üst kısmına biraz krepe yaparak hacimli bir görüntü elde edebilirsiniz. Daha özenli bir görünüm istiyorsanız saç uçlarınıza maşayla hafif dalgalar verebilirsiniz.

Burgu At Kuyruğu

Saçlarımızı at kuyruğu yapıp toplamak bildiğimiz en kolay yöntemlerdendir. Ancak bu model at kuyruğu toplamaya göre biraz daha uğraştırıcı. Sonuç hem güzel hem de oldukça özenli durunca bu uğraşa değidiğini göreceksiniz.

orta_boy_saclar_icin_sac_modelleri_3

Saçınızın ön kısmından bir tutam alın. Tutamı ikiye bölerek kıvırmaya başlayın. Kıvırırken yanlardaki saçlarınızdan balık sırtı örgü yapar gibi saçlar ekleyerek burgunuzu yapmaya devam edin. Saçınızın ortasına geldiğinizde burguyu bir tel toka ya da klips yardımıyla tuttrun ve saçınızın diğer tarafı için de aynı işlemi uygulayın.

Daha sonra iki burguyu ve tüm saçınızı bir at kuyruğu şeklinde toplayın. Saçınızın uçlarına maşayla dalgalar yaparak daha hareketli bir görünüm elde edebilirsiniz.Bu modelrta boy saç modeli kullananlar için hem farklı hem de şık bir at kuyruğu modeli olacaktır.

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık