Güzellik

Organik Saç Boyası Nedir? Organik Saç Boyası Markaları

Organik saç boyaları bir süredir Türkiye pazarında farklı markalarla karşımıza çıkıyor. Ancak doğru organik boya markasını seçmek sanıldığı kadar kolay değil. Her organik diye ifade edilen ürünlere ve markalara hemen inanmamalı ve gerçekten içerikleriniz organik ve temiz içerik olduğunu araştırmanız gerekiyor. Saç bakımı piyasasının öne çıkan organik saç boyalarını sizin için yazdık!

Organik Saç Boyası Nedir?

Öncelikle organik saç boyasının ne olduğundan biraz bahsedelim. Kendiniz için doğru ürünü ve markayı seçerken buna göre karar vermeniz gerekiyor.

Tamamen doğal içeriklerle üretilmiş, saç renginizin değiştirilmesine yardımcı olan saç boyalarına genel olarak organik saç boyası deniliyor.  Saç boyalarının içerisinde saça en çok zarar veren, birçok kişinin alerjik reaksiyonlar göstermesine sebep olan maddelerden birisi amonyak. Organik saç boyalarının çoğu amonyaksız ifadesi üzerinde bu sebeple sıkça durur. Ancak bazı kuaförler organik saç boyalarının içerisinde bile az miktarda amonyak olduğunu söylese de sizin eğer amonyak hassasiyetiniz varsa tercih ederken bu detayı önemsemelisiniz.

Organik saç boyaları kalıcı mı?

Organik saç boyalarının kalıcı olmadığına dair, renk ömrünün az olduğuna dair birçok varsayım var. Normal saç boyalarında bulunan amonyak, rengin saçta kalmasını ve ömrünün uzun süre olmasını sağladığı için organik boyalardaki renk ömrü ve kalıcılığı çokça tartışılan bir konu. Özellikle birçok kuaför renk kalıcılığının organik boyalarda az olduğunu savunarak yapmak istemese de biz saç ve genel sağlığımızın önemi için her zaman daha temiz ve doğal içeriklere yönlenmeniz gerektiğini savunuyoruz!

Organik Saç Boyası Markaları

Organik Saç Boyası Markaları

Organik Saç Boyası Markaları

Piyasada organik olarak nitelendirilen saç boyası markaları ise şöyle;

Organik Saç Boyası Markası: Organic

Organic Natural Colors Türkiye pazarındaki en eski organik saç boyası markalarından biri. İçerdiği E, C vitamini saçın nem dengesini korur ve saç boyama işlemi sırasındaki yıpranmaları azaltır. Organic saç boyaları içerdikleri düşük pH seviyesi ile saç tellerinin içerisine nüfuz eden renk pigmentleri kütiküllerinin sıkıca kapanarak boyanın uzun süre dayanmasını sağlar. Organic saç boyasını yetkili birçok kuaförde yaptırabilirsiniz. Evde uygulamak isterseniz kuaförünüzden alacağınız reçete ile internet üzerinden boya ve oksidan satın alıp uygun ölçülerde karıştırarak kullanabilirsiniz.

Organic Natural Colors saç boyaları amonyak, resignol gibi saç tellerini ve saç derisini tahriş edecek ve yıpratacak maddeler içermez.

Organik Saç Boyası Markaları

Organik Saç Boyası Markaları

Organik Saç Boyası Markası: Phyto Color Saç Boyası

Saç kategorisindeki birçok ürünüyle tanıdığımız Phyto, bitkisel içerikteki saç boyaları ile de ön plana çıkıyor. Saçı nemlendirip beslerken %100 beyaz kapama sunan Phyto’nun tam 18 renk seçeneği bulunuyor.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık