Cilt Bakımı

Nip + Fab Glycolic Fix Yüz Pedi İncelemesi ve Yorumlar

Nip+Fab şu sıralar Türk bloggerlar tarafından keşfedilip tavsiye edilen ürünlerden biri olunca bizde Stil Önerileri editörleri olarak ürünü kullanıp yorumlayalım istedik. Nip + Fab ürünleri aslında Watsons’da çok yeni değil. Bir süredir satılan bu marka tüm dünya çapında belli ürünleri, daha önceki reklam kampanyaları ile de oldukça sevilen bir sıraya yerleşmiş durumda. Nip + Fab Glycolic Fix Yüz Pedi de bu markanın en sevilen, en memnun kalınan ve bloggerların da en çok tavsiye ettiği ürünlerden biri. Ürünün orjinal adı Nip + Fab glycolic fix daily cleansing pads olarak geçiyor. Biz de night isimli gece için konumlandırılmış pedleri var ancak henüz Türkiye’ye gelmiş değil.

Nip + Fab Glycolic Fix Yüz Pedi İncelemesi ve Yorumlar

Ürün içeriği Glikolik asit nedir? 

Nip + Fab Glycolic Fix Yüz Pedi öncelikle %2,8 glikolik asit içeren bir ürün. Glikolik asit de nedir diye soranlar olacaktır onu da hemen açıklayalım. Glikolik asit bir tür meyve asiti. Güzellik merkezlerinin de yoğunlukla kullandığı özel bir asit, aynı zamanda bu asitten belli oranlarda içeren birçok bakım ve makyaj ürünü de bulunuyor. Glikolik asitin bakım ürünlerinde kullanılmasının amacı da ölü deriyi soyarak cildi arındıyor oluşu. Tam da bu sebeple hem özel bir kullanım isterken hem de cildinizi bu süreçte korumanız gerekiyor.

Piyasada birçok farklı oranda glikolik asit içeren ürün bulunuyor. Nip + Fab’in birçok ürününde bulunan bu glikolik asit kullananların neden üründen memnun kaldığına dair aslında bir ipucu. Bu madde sayesinde cildin yenilenmesini ve derinlemesine arınmasını vaad eden bu marka belli oranlarda glikolik asite ürünlerinde yer vermiş durumda.

Nip + Fab Glycolic Fix Yüz Pedi – ürün içeriğindeki diğer maddeler:

Ürün içeriğinde bulunan diğer bir asit de hyaluronik asit. Hyaluronik asit cildi nemlendirmeye yarıyor. ek olarak blue daisy diye geçen felisiya içeriyor. Bu madde de cildi yatıştırmaya yarıyor.

Nip + Fab Glycolic Fix Yüz Pedi içerdiği glikolik asit sayesinde cilt tonunu ve dokusunu iyileştirme vaadinde. Biz ürünü ilk kullandığımızda açıkçası cilt tonunda bir ışıltı ve pürüzsüzlük fark ettik.

Nip + Fab Glycolic Fix Yüz Pedi bir kavanoz içerisinde satılıyor ve içerisinde tam 60 ped bulunuyor. Ürün kutusunda günde birkaç kez kullanabileceğiniz söylense de özellikle yaz aylarındaysanız bizce gece kullanımı yeterli olacaktır gibi. Tabii bu cildinizdeki sorunlarla da alakalı. Birçok blogger bu ürün ve diğer nip fab peeling ürünleri ile cilt renk ve lekelerinde ciddi açılma olduğunu söylüyor.

Nip + Fab Glycolic Fix Yüz Pedlerini kullandıktan sonra mutlaka dışarı çıkacaksanız spf li bir krem sürmeniz gerekiyor. Cildi ölü hücrelerden arındıran bir ürün olduğu için bu çok çok önemli.

bir uyarı da hassas cildi ve cildinde farklı sağlık sorunları olanlar için yapalım. Ürün içerisindeki maddeler pek masum maddeler değil. Bu yüzden kullanmadan önce cilt tipini ya da sağlık sorununuza göre uzmanınıza danışabilirsiniz. Sorunsuz bir cildim var diyorsanız da bizce ufak bir bölgede test yapmadan kullanmayın, hangi ürün olursa olsun.

Ürün her Watsons’da ne yazık ki bulunmuyor, Watsons’ın web sitesi aracılığı ile hangi mağazalarda satıldığını öğrenebilirsiniz. Ürün fiyatı normalde 54 TL, ancak indirim döneminde 35-40 TL ye kadar düşüyor. Bizce değer!

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık