Cilt Bakımı

Multi – Masking Cilk Bakım Trendi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Cilt bakımında yepyeni bir trend olan Multi – Masking trendi ile karşınızdayız. Sıkı Instagram kullanıcılarının çok da yabancı olmadığı, şu sıralar bol bol #multimasking hashtagli cilt bakım rutini paylaşımlarından göreceği bu yepyeni trend, kusursuz bir cilt vaadediyor.

Multi – Masking Nedir?

Mutli – Masking bir cilt bakım trendidir. Bu bakım birden fazla ihtiyaca yönelik farklı bakım maskelerinin birarada yapılması ile ortaya çıkmış. Birden fazla maskenin cilde uygulanmasındaki amaç ise her bölgenin farklı ihtiyaçların doğru maskelerle ile uygulama yaparak sorunu çözmek. Yani eğer burun çevreniz yağlı ama yanaklarınız kuru ise bu maske trendi tam size göre!

Multi Masking Nedir

Multi Masking Nedir

Her alana farklı maskeleri tek tek yapmak hem vakit kaybı hem de uğraştırdığı için bu maskelerle birilkte cildinize derinlemesine ve hızlı bakım yapmak mümkün.

Mutli Masking Maskeleri Nasıl Seçilir?

Mutli Masking maskelerine karar vermenin yolu cildinizi ve cildinizin ihtiyaçlarını çok iyi tanımlamaktan geçiyor. Şöyle ki cilt sorunlarının çoğu yanlış ürün ve uygulamalarla daha da artabilirken yine bu yanlış uygulamalarla sağlıklı ciltte sorunlar yaratmak da mümkün. bu sebeple cildinizde sorunları iyi tanımlamalı ve bölgenin ihtiyacını karşılamasınız.

Dikkat etmeniz gereken nokta, her cilt bölgesinin farklı ihtiyaçları dolayısıyla farklı bir yapısı olduğu için farklı tepkiler verebilir. Örneğin, gözaltınız fazla hassas olduğu iiçin asit içeren ürünlerden oluşan maskeler bu alanda kullanılamaz. Gözaltlarınız için retinol içeren maskeler çok daha uygun olacaktır.

Bunun yanında burun çevresi ve alnınız yağlanmaya daha müsaittir. Bu sebeple salisik asit bulunan cilt maskeleri bu bölgeler için çok daha uygun olacaktır.

Multi Maskin maske yaparken cilt hassasiyetinize de dikkat etmelisiniz. Cilt tipiniz hassas ise birden çok ürünü bir anda cildinize uygulamak ağır gelebilir ve kaşıntı tahrişe sebep olabilir. Bu yüzden cilt tipinize en uygun ürünleri kombinleyerek mutli masking bakımı yapmalısınız.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık