Dizi Haberleri

Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultanların Saç ve Makyajları

Neredeyse aylardır beklenilen Muhteşem Yüzyıl dizisinin devam dizisi olan Muhteşem Yüzyıl Kösem, dün gece itibariyle izleyicileri ile buluştu. Dizide yine osmanlı döneminin kadınlarının canlandıran kadın karakterlerin görkemli halleri izleyicileri etkilemeyi başardı. Bizlerde Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin sultanlarının dizideki saç ve makyajlarını mercek altına aldık.

Muhteşem Yüzyıl Kösem – Safiye Sultan – Hülya Avşar

Hülya Avşar’ın canlandırdığı Safiye Sultan ilk bölümde adeta rolünün hakkını verdi diyebiliriz. Gerçek bir sultanın nasl yaşadığı ve neler üzerine yetkilerinin olduğunu gösterirken hülya avşar, güzelliği ile de büyüledi. Saçlarını çok şık bir topuz olarak gördüğümüz, göz makyajını ise göz rengini ortaya çıkaracak kadar hoş ve belirgin yapılması dikkat çekiyordu.

muhtesem_yuzyil_kosem_hulya_avsar.Jpeg

Muhteşem Yüzyıl Kösem Anastasia – Mahpeyker – Kösem’in Gençliği

Kösem Sultan’ın gençliğini canlandıran  Anastasia Thsilimpou, ilk bölümde güzelliği ile büyüledi. İlk 9 bölümde yer alacak Anastasia sonrasnda rolünün Beren Saat’e teslim edecek. Sultan ahmet için getirilen Anastasia’ya önce mahpeyker ismi verildi. dizinin ilerleyen bölümlerinde Kösem ismi bakalım nasıl verilecek.

Kösem Sultan’ın gençlik sahnelerinde saç ve makyajının doğal bir izlenim bırakması sağlanmış. Bu saç modeli ve makyajının özellikle kır düğünlerinde gelinler tarafından tercih edileceğini söylemeliyiz.

muhtesem_yuzyil_kosem_anastasia

Muhteşem Yüzyıl Kösem Fahriye Sultan – Gülcan Arslan

Fahriye Sultan’ı canlandıran gülcan Arslan’ın da sade güzelliği ilk bölümde dikkat çekiyordu. 2. bölüm itibariyle Kadir Doğulu ile aralarında bir şeyler olacağını dizi fotoğraflarından anlamak mümkün.

Osmanlı dönemi kadınlarını canlandıran bu sahnelerde hepsinin başlarında çok şık taçlar görürken saçlarının sade ve muntazam yapıldığı dikkat çekiyor.
muhtesem_yuzyil_kosem_kadir_dogulu.Jpeg

Muhteşem Yüzyıl Kösem  – Halime Sultan – Aslıhan Gürbüz

Halime Sultan’ı canlandıran Aslıhan Gürbüz ise ilk bölümde dikkat çeken bakışları, koyu kızıl renk saçları ve sert ifadeleri ile damgasını vurdu. Karakteri gereği sert ve oğlunu korumak zorunda olan bir sultanı canlandırdığı için göz makyajının sert ifadeler içerecek şekilde yapıldığını görüyoruz.

muhtesem_yuzyil_kosem_halime_sultan

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık