Güzellik

Mezuniyet Saç Modelleri – Topuz ve Örgü

Mezuniyet gününde karar verilmesi gereken en zor şeylerden birisi de nasıl bir saç modeli yaptıracağınızdır. Mezuniyet saç modeli için araştırmalar yaparken kıyafetiniz ve yüz şeklinizi göz önünde bulundurmalısınız. Hem kıyafet tercihinize uygun bir saç modeli olmalı hem de yüz şeklinize uygun olarak hem makyaj uygulamanızı hem de yüzünüzün en güzel bölümlerini ön plana çıkarmalıdır.

2015 mezuniyet saç modeli trendleri arasında dağınık topuk ve örgü modelleri öne çıkıyor.

mezuniyet_sac_modelleri_topuz_2015

Mezuniyet saç modelleri

Mezuniyet Saç Modelleri Topuz – Dağınık Topuz

Mezuniyet saç modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden birisi de topuz modelleridir. Özellikle de yaş ve konsept düşünüldüğünde dağınık topuz daha fazla öne çıkan bir modeldir.

Topuz saç modelleri hangi kıyafet ve yüz tipleri için uygundur? Topuz modelleri hangi yüz tipine yakışır?

Elbisenizde eğer sırt dekoltesi, yaka detayı varsa topuz model mutlaka kullanmanız modeldir. Elbiseniz uzun ise yine genellikle topuz saç modelini kullanmanız gerekiyor.

mezuniyet_sac_modelleri_daginik_topuz_2015

Yüz şekline baktığımız topuz modelleri esnek modeller yani farklı saç stilleri ile desteklenebildiği için farklı yüz tiplerine entegre edilebilir. Örneğin, alnınız geniş ise kahküllü ya da perçem kestirip topuz yapabilirsiniz. Eğer çeneniz çıkıksa yüzünüzü üst taraftan öne çıkarmak için krepe yaptırarak topuz modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer yüzünüz daha uzun gözüksün istiyorsanıza ensenizden yana bırakan yarı toplu topuz modellerini tercih edebilrisiniz.

Mezuniyet Saç Modelleri – Örgü Saç Modelleri

Örgü saç modelleri son yıllarda sıkça karşılaşmaya başladığımız modellerden. Özellikle daha stil ve spor bir tarz yaptığı için abiye ve davet elbiseleri ile abartıdan uzak, elegan bir imaj sağlıyor. Bu sebeple bizce de mezuniyette en çok tercih edilmesi gereken saç modellerinden.

mezuniyet_sac_modelleri_orgu_2015

Örgü saç modelleri farklı uygulamalarla birçok şekli karşımıza getiriyor. Genellikle topuz arasına ya da açık bıraktığınız saçlarınızın arasında yapılan örgü detayları ile harika bir görünüm sağlıyor.

Bu örgüleri farklı saç aksesuarları ile de destekleyerek mezuniyet saç modelinizde farklılık yaratabilirsiniz.

Mezuniyet günü gelmeden önce mutlaka beğendiğiniz saç modellerini internetten araştırıp çıktısını alıp, ardından kuaförünüzle paylaşarak karar verin. Elbiseniz de mutlaka yanınız olsun.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık