Güzellik

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır? Modelleri Nelerdir?

Hayatınızda unutulmayacak anlardan biri olacak mezuniyet törenin ve balon için sıkı bir hazırlık şart! Mezuniyet elbise modellerinden hayallerindeki modeli seçmek bu hazırlık için ne yazık ki yeterli değil. Taşıyacağın mezuniyet elbisesini kusursuz kılacak diğer detaylarda mezuniyet makyajın ve saç modelin. Bu yazıda mezuniyet makyajı nasıl yapılır ve ne tür modeller vardır bunu anlatıyoruz!

mezuniyet_makyaji_nasil-yapilir_4

Mezuniyet Makyajı Nasıl Yapılır!

Mezuniyet makyajı giyeceğin kıyafete, mezuniyet etkinliğinin yapılacağa yer ve mekana ve elbette yaşına göre değişiyor. eğer lise mezuniyeti ise aşırı makyajı aklından bile geçirmemelisin. Bu isteğini üniversite mezuniyetine saklayabilirsin.

  • Öncelikle mezuniyet makyajın hiçbir zaman abartılı olmamalı. Hem gözlerini hem dudaklarını öne çıkarmak istiyorsan bunu çok iyi dengelemelisin.
  • Göz makyajında ince bir eye-liner sürüp, mutlaka göz rengine uygun far ile gölgelendirme yapmalısın. Bu fotoğraflarda da gözlerinin daha iyi gözükmesini sağlar.
  • Mezuniyet makyajında aşırı fondöten kullanımından kaçınmanı öneriyoruz. İyi bir bb krem üzerine pudra uygulaması yapabilir ya da ince ve orta kapatıcılıkta bir fondöten (örn. Mac Face & Body) uygulayabilirsin. Allık son derece önemli, hem yüzünü daha sıcak gösterir hem de yaşın için özellikle pembe ve şeftali tonları seni fresh gösterebilir.

mezuniyet_makyaji_nasil_yapilir_3

Dudaklarında ise mezuniyet elbise ve mekanına göre çok değişiyor. Eğer gece bir kulüpte olacaksa kırmızı tonları seni daha iyi gösterecektir. Eğer otel balo salonu gibi mekanlarda pembe ya da gloss rujları tercih edebilirsin. Rujunu o gece yanına almayı unutma!

Kep Töreni Makyajı

Kep atma töreninde makyaj uygulaması yapacaksan sana ilk tavsiyemiz dudaklarını öne çıkarman olur. Göz makyajında ise çok abartıya kaçmamalısın, zaten kep ile yüzünün üst kısmına yeteri kadar kapatıyor ve dikkati oraya çekiyorsun. Bu yüzden yüzünü dengelemek adına dudak makyajıyla bir dudaklarını öne çıkarabilirsin.

mezuniyet_makyaji_nasil_yapilir_2_kep_toreni

 

Mezuniyet Makyaj Modelleri

Tenine en uygun renk tonlarından daha çok doğal makyaj ve no make up dediğimiz makyaj yokmuş gibi makyaj türleri mezuniyet için en uygun makyaj modellerinden. Mezuniyet makyaj modellerinin ortak noktası ten de hafif kapatıcılıkta bir uygulama ile göz ve dudak makyajında dengedir. Bu denge yüzünü daha sağlıklı ve doğal gösterir. En güzel makyaj bile seni doğal halinden güzel gösteremez!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık