Makyaj

Mükemmel Kırmızı Ruj

Makyaj masasından eksik etmediğimiz, her kadının en büyük iddiası olan ürün kırmızı rujdur. Biz de bu yazımızda sizin için mükemmel kırmızı rujları inceledik ve nasıl daha da mükemmel hale getirebileceğinizi anlattık.

Koyu kırmızısı, dikkat çekici olanı, mat duranı veya parlak bitişlisi. Hepsi birbirinden güzel hepsi birbirinden göz alıcı. İşte sizler için seçtiğimiz kırmızı ruj önerileri:

 

MAC Ruby Woo:

Retro mat denilen normal mat rujlardan daha mat ve kuru bir yapıya sahip. Sürümü biraz zor olsa da duruşu oldukça güzel ve göz alıcı. mükemmel_kirmizi_ruj

MAC Diva:

Kırmızıda koyu tonları tercih edenler için çok ideal bir renk. Daha çok bordo da diyebiliriz. Yine mat yapıda ancak sürümü kolay ve oldukça kalıcı.

mukemmel_kirmizi_ruj_2

Rimmel London Color Rush Balm The Redder The Better:

Günlük kullanıma uygun bir renkte olan bu ruj adından da anlaşıldığı üzere, lip balm yapısında. Kalem şeklinde olan bu ruj parlak bir bitişli ve nemlendirmesi de oldukça güzel.

mukemmel_kirmizi_ruj_3

Kırmızı rujları hepimiz çok seviyoruz ve beğeniyoruz,evet. Dergi kapaklarında, afişlerde gördüğümüz o pürüzsüz ve çok güzel duran kıpkırmızı dudaklar ne kadar hoş değil mi? Peki biz kırmızı rujumuzu nasıl böyle mükemmel hale getirebiliriz?

mukemmel_kirmizi_ruj_5

Öncelikle en önemli adımlardan biri dudakları pürüzsüz hale getirebilmek. Bunun için gerekli olan dudaklarımızdaki ölü deriyi dudak peelingi yaparak arındırmak. Böylece rujumuzu sürdüğümüzde o pütürlü görüntü ortadan kalkmış olacak.

İkinci adım ise dudaklarınızı güzel bir şekilde nemlendirmek. Bu adım hem dudaklarınızın daha sağlıklı görünmesini ve kurumamasını hem de rujunuzu daha rahat sürmenizi sağlar.

Bu iki adımdan sonra geriye rujunuzu uygulamak kalıyor. Ancak bu noktada da kırmızı ruju düzgün uygulamak ve kalıcı yapmak için birkaç ufak dokunuş yapmak gerekiyor.

mukemmel_kirmizi_ruj_6

Eğer rujunuzu dudak kenarlarına taşırmadan sürmek istiyorsanız, rujunuzun tonuna yakın bir kırmızı dudak kalemi kullanarak dudaklarınızı çerçeveleyin. Böylece rujunuz hem sürerken dağılmaz hem de dudak kenarlarınızdan akma yapmaz. Bu kalemle aynı zamanda dudaklarınızı doldurursanız rujunuzun kalıcılığını da artırırsınız.

mukemmel_kirmizi_ruj_7

Son olarak rujunuzu uyguladıktan sonra hala gördüğünüz kusurlar varsa dudaklarınızın etrafından bir kapatıcı yardımıyla geçerek bu hataları düzeltebilirsiniz.

Kırmızı rujunuz yoksa mutlaka makyaj masanızda ve günlük hayatınızda ona da yer ayırmalısınız

Renkli günler

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık