Cilt Bakımı

Makyaj Temizleyiciler

Hepimiz cildimizin sağlıklı ve aydınlık görünmesini isterimiz. Cildimizin sağlıklı olması için yapmamız gereken en önemli şey, cildimiz temizlemektir. Makyaj yaptığımızda, yüzümüz hatta gözlerimiz bile makyaj ürünleriyle kapanmaktadır.  Yüzümüzdeki makyajla uzun zaman geçirdiğimizde, cildimiz nefes alamakta zorlanır ve pürüzler meydana gelir. Sivilceler, hassasiyetler, kızarıklıklar cildimizin nefes alamadığının ve temizlenmemesinin sonucu olabilir. Makyajla uyumanın cildimize yapabileceğimiz en büyük kötülüklerden biri olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat yine de makyajla uyuduğumuz akşamlar mutlaka oluyor.

Makyaj temizleme adımı, cilt bakımının birinci adımıdır. İşten veya okuldan eve döndüğümüzde ne kadar yorgun olursak olalım ilk yapmamız gereken şey cildimizi makyajdan arındırmaktır. Tıkanmış gözenekler, hava alamayan bir cilt çok yakın bir zamanda siyah noktalar ve akneler kusacaktır.

Makyaj temizlemeyi daha pratik hale getiren ürünler

Özellikle son zamanlarda popüler olan micellar sular, her kadının mutlaka edinmesi gereken bir ürün. Micellar sular makyajı bir mıknatıs gibi çekiyor ve ciltten söküp atıyor. Loreal, Nivea, Garnier, Bioderma gibi birçok markanın micellar suyu mevcut. Ancak en popülerleri Bioderma ve Garnier. Özellikle Garnier uygun fiyatlı oluşuyla birçok kadının gönlünü fethetmiş durumda. Bioderma’nın içeriği biraz daha temiz olduğunu söylemeliyiz. Bu makyaj temizleme sularını kullanırken de bir miktar ürünü pamuğa döküp tüm cildimizi silerek cilt makyajımızdan arınabiliriz.

Bioderma mı Garnier mi?

temizleyiciler2

Micellar sular, ne yazık ki suya dayanıklı göz makyajını çıkarma konusunda yeterli olamıyor. Hatta hassas göz çevrelerinde yanma hissi bırakabiliyor. Bu nedenle piyasada suya dayanıklı göz makyajını çıkarabilen, çift fazlı göz makyaj temizleyicileri de mevcut.

temizleyiciler4

Çift fazlı denmesinin sebebi, ürünün hem yağ hem de su fazlarını içermesidir. Bu ürünü biraz çalkalayıp iki fazın birbiriyle karışmasını sağladıktan sonra, bir pamuk yardımıyla gözlerimizi çok nazik ve yavaş hareketlerle silerek kullanabiliriz. Özellikle bol rimel ve eyeliner kullananlar için çift fazlı makyaj temizleyiciler birebir.

Neutrogena, Garnier ve Clarins markalarının suya dayanıklı göz makyaj temizleyicileri oldukça popüler.

Clarins markasını Boyner’lerde, Neutrogena ve Garnier’ı kozmetik marketlerde bulabilirsiniz.

Bu ürünler günlük ve çok yoğun olmayan gece makyajlarını çıkarmada yeterli ürünlerdir. Ancak eğer çok yoğun bir ten ve göz makyajı uygulamış iseniz makyaj yağlarını tercih edebilirsiniz. Elinize aldınız 9-10 damla yağ ile tüm yüzünüzü yıkarmışçasına ovuşturduğunuzda bütün makyajın çözüldüğünü göreceksiniz.

temizleyiciler1Makyaj yağlarında favorimiz MAC Cleanse Off Oil. Fiyatı 82 lira. Mac’in online alışveriş sitesinden ürüne ulaşabilirsiniz.

Bu adım sadece makyaj temizleme adımıdır. Derinlemesine cilt temizliği için lütfen makyajı çıkardıktan sonra bir temizleme jeli kullanmayı unutmayınız.

Güzelliğinizi yansıtan en önemli yerimiz parlayan bir cilttir. Onu daha da aydınlık yapmak, parlatmak ve korumak bizim elimizde. Cildinize iyi bakın!

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık