Güzellik

Makyaj Fırçası Temizleme Rutini

Cildimiz güzelliğimizi yansıtan en güzel, en korunması gereken kıyafetimizdir. Daha sağlıklı, aydınlık görünen bir cilt için cildimizi her zaman temiz tutmamız gerekir. Cilt sağlığımız için de kullandığımız bakım ve kozmetik ürünlerinin yanında makyaj fırçaları gibi cildimizle temas eden aksesuarların ve aplikatörlerin seçiminde ve temizliğinde de özenli olmamız gerekir.

Özellikle makyaj fırçalarının temiz olması ve onları hijyenik ortamlarda muhafaza etmek cildi iritasyon, siyah nokta, sivilce gibi problemlerden korumadaki ilk adımdır.

Makyaj fırçası temizleme rutininde birçok yolu tercih edebilirsiniz. Bunlardan biri derinlemesine makyaj fırçası temizliği olup bir diğer yol ise anlık yani kullanım sırasında makyaj fırçalarının temizlenmesidir.

theglitterguide.com

theglitterguide.com

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Derinlemesine Makyaj Fırçası Temizleme

Makyaj fırçalarımızı derinlemesine bir şekilde temizlemek için kullanabileceğimiz pek çok ürün var.

Bunlar;

  • Yüz yıkama jeli
  • Bebek şampuanı
  • Antibakteriyel sıvı el sabunu

http://thebeautydepartment.com

 

Ufak bir kasede veya elinizde köpürttüğünüz ürün ile fırçalarınızı yıkayın ve akan ılık suyun altında durulayın. Bir kağıt havlunun üzerinde, yatay bir şekilde kurumaya bırakın. Fırçanın şekillerinin bozulmaması için fırça fileleri ile sarabilirsiniz. Ya da dik olarak bir kap üzerine fotoğraftaki gibi koyarak kurumaya bırakabilirsiniz.

makyaj-fircasi-temizleme

Ayrıca makyaj süngerlerinizi de beyaz sabuna sürterek yıkamak, onları fondötenden tamamen arındıracaktır. Makyaj süngerlerini kuruturken kapalı bir kaba koymamalısınız. Bu şekilde bir saklama ya da kurutma yöntemi bakteri üremesine neden olur ve birçok cilt sorununa, geçmeyen sivilcilerin oluşmasına neden olabilir.

Bunun yanında, aniden kirli bir fırçayı kullanmak isteyebilirsiniz. Eğer yıkamak için vaktiniz yoksa fırçalarınızı anlık olarak temizleyip yeniden kullanmanız mümkün.

onegoodthingbyjillee.com

onegoodthingbyjillee.com

Makyaj Fırçası Temizleme Suyu – Anlık Fırça Temizliği

Fırça temizleme ürünleri veya makyaj temizleme sularınızı bir kağıt havluya dökerek; fırçalarınızı bu havluya sürterseniz fırçalarınızdaki rengin havlu üzerine çıktığını ve fırçanızın arındığını göreceksiniz. Bu yöntem sizi anlık olarak kurtaran bir uygulama yöntemidir. Ancak gerçek makyaj fırçası temizliğinin bu olmadığını ve haftada 1 kere sık kullandığımız fırçaları derinlemesine, antibakteriyel ürünlerle yıkamamız gerektiğini unutmayalım.

Makyaj Fırçası Temizleme Ürünleri

Mac Brush Cleanser – Mac Fırça Temizleme Suyu: 

Mac’in235 mL’lik bu makyaj fırçası temizleme suyu sizi anlık olarak kurtaracak, fırçalarınıza temizleme sırasında zarar vermeyecek bir ürün. Üstelik kullanım sonrasında 5-6 dk. arasında fırçanız tekrar kullanıma hazır hale geliyor.

mac-makyaj-firca-temizleme-spreyi

Bobbi Brown Fırça Temizleyici Sprey

Bobbi Brown fırça temizleme spreyi özellikle hızlı kuruma sağlayan özelliği ile tavsiye edilen bir sprey ürün. Fırçanızın üzerine sıkın ve panuk ya da havlu kağıda sürerek fırçanızı temizleyin. Hepsi bu kadar!

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: Sivilce Neden Olur? Nasıl Geçer? - Stilonerileri.com

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık