Güzellik

Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı

Epilasyon sonrası hem cilt yüzeyinde olan değişiklikler hem de epilasyonun etkisini iyi yönde değerlendirmek adına cilt bakımı oldukça önem taşıyor. Epilasyon sırasında ciltte hafif yanma ve kızarma gibi cilt sorunlarının ortaya çıkması özellikle cildinize ekstra bir bakım yapmanızı gerektiriyor. Aynı zamanda epilasyon sonrasına kıl köklerinizin çıkış evresi ve cilt yüzeyinde epilsyon sırasında meydana gelen değişiklikleri kontrol etmek adına oldukça önemli.

Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler

Epilasyon sonrasında öncelikle epilasyon yaptırdığınız bakım merkezinin önerilerine kulak vermelisiniz. Çoğu epilasyon merkezi epilasyon sonrası için sizi şu şekilde bilgilendirmektedir,

-Öncelikle 24 saat süresince banyo yapmanız ya da duş almanız önerilmez. Bu noktada banyo yapıp epilasyona gitmeniz daha yararlı olacaktır.

Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı

Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı

Lazer Epilasyon Sonrası Güneş

-Epilasyon sonrasında asla yapmamanız gereken şey güneşe çıkmak. Güneş ışınlarının cilde epilasyon sonrasında büyük zararı bulunmaktadır. Bu sebeple epilasyon yaptırmak için en ideal dönemler, sonbahar ve kış aylarıdır. Eğer yazın ya da bahar aylarında yaptıracaksanız da güneşten bir süre korumanız gerekiyor. SPF sürüp çıkmayı da çoğu uzman hemen önermiyor.

Lazer Epilasyon Sonrası Krem

-Epilasyon sonrasında genellikle epilasyon merkezleri Bepanthene krem öneriyor, hatta orada sürmeniz için veren birçok merkezde var. Sonrasında yaklaşık 10 gün kadar her akşam sürmeniz de yarar var.

Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı

Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı

Epilasyon sonrası cilt bakımının bir rutini de nemlendirici ve krem sürmek. Epilasyon sırasında cilt yüzeyinde yanma ve kızarma olacağı için yatıştırıcı özellikteki kremleri kullanmanızda yarar var. aynı zamanda cilt yüzeyinde bir takım değişiklikler gerçekleştiğinden ve kıl kökleri hava aldığı için uygulayacağınız kremi uzman kontrolünde seçmeniz çok daha iyi olacaktır.

Lazer Epilasyon Sonrası Cilt Bakımı – Peeling

Epilasyon sonrasında hemen peeling yapılması önerilmez ancak cildinizin yatışma durumuna göre kıl köklerinde koyuluk gördükten sonra özellikle, peeling yapmanızda yarar var. Kimyasal peeling değil fiziksel olan yani tanecikli yardımcı ürünler ya da kese ile yapılması uzmanlar tarafından önerilmektedir. Kıl köklerinin kendini dışarı atmasını kolaylaştırmak adına özellikle kese yapabilirsiniz. Cildinizi tahriş etmemeye özen gösterin.

Epilasyon cilt sağlığı için de büyük önem taşımaktadır. Bu sebeple epilasyon öncesinde iyi bir merkez seçmek ve dermatologa danışmak sizin için daha yararlı olabilir. Ten rengi, kıl yapısı ve rengi gibi ya da varsa bir cilt hastalığınız, epilasyon için daha da dikkatli olmanızı gerektirmektedir. Stilonerileri.com’da yazılan bu yazılar öneri niteliği taşımak da olup, bilinçlendirmek adına sizlere sunulmuştur.

Cildinize iyi bakın!

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık