Güzellik

Kış Makyaj Çantamda Ne Var?

Kış geldi. Türkiye’nin bir çok ilinde kar yağdı. Rüzgarlar arttı ve ciltte kendini daha kuru hissetmeye başladı. Peki böyle zamanda elimizin altında hangi makyaj ürünleri olmalı? Sizler için makyaj çantamızı uzmanların önerileri eşliğinde yeniden şekillendirdik.

Kış aylarında, cildinizin tipi ne olursa olsun, sert hava yüzünden, ciltte kurumalar yer yer gerilmeler meydana geliyor. Bu yüzden kış aylarında özellikle cildinize iyi gelen bir makyaj bazı kullanmalısınız. Nem özellikli ya da su bazlı ürünler kullanabilirsiniz. Eğer makyaj bazlarından hoşlanmıyorsanız, etkisi uzun süren bir nemlendirici de tercih edebilirsiniz. Bu yüzden kış aylarında makyaj çantamızda mini boy bir nemlendirici bulunduruyoruz.

Makyaj Çantamda Ne Var?

Makyaj Çantamda Ne Var?

Makyaj çantamızın demirbaşı aslında bir dudak nemlendiricisi. İsterseniz renkli isterseniz de renksiz bir olabilir. Fakat dudakları ruja hazırlamak için oldukça önemli bir adım dudakları nemlendirmek. Üstelik doğal parlaklık kattığı için, rujunuz çıksa bile sizi daha iyi gösterecektir. Makyaj çantamızda, dudak nemlendiricisinin yanında elbette 2 de ruj bulunuyor. Fakat kış ayları için özellikle nem veren ve dudağı kurutmayan rujları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Bir gündüz bir de akşam ya da gece için iki farklı renk bulundurursanız, her ortamda dikkat çekmeyi başarırsınız.

Makyaj Çantamda Ne Var?

Makyaj Çantamda Ne Var?

Kış makyaj çantamızda bir de toprak tonları bir far bulunduruyoruz. Bazen sadece rimel sizi mükemmel gösterebilir ama eğer aniden bir arkadaş toplantısı çıkacak olursa, gözkapağınızın katlanma yerine gölgelendirme yaparak uğraşılmamış ve doğal bir makyaj görünümüne kavuşabilirsiniz. Siz bu tavsiyemizi dikkate alın, ne kadar işe yaradığını göreceksiniz. Elbette bunun için yanımızda bir de göz fırçası mı taşıyacağız diyebilirsiniz ama hiç gerek yok, parmağınızla ya da yanına alacağınız pamuklu makyaj çubuğu ile kolayca dağıtabilirsiniz.

Makyaj çantamda ne var? diye biraz düşündünüz değil mi? Aslında makyaj çantaları hakkımızda bir çok sır saklarlar. Makyaj hilelerimizi, endişelerimizi, sevdiğimiz renkleri… Hatta hiç kullanmasak da hep bir kırmızı ruj ya da renkli göz kalemi durur içinde. Sık sık makyaj çantasını kontrol etmeli ve gereksiz şeyleri boşuna yük etmemeliyiz. Tıpkı hayatta olduğu gibi.

Siz de kış aylarında makyaj çantanızda neler olduğunu bizimle yorum olarak paylaşabilirsiniz. Bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip etmeyi unutmayın!

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık