Güzellik

Kirpikleri Daha Dolgun Gösteren Makyaj Hileleri

Kirpikleri daha dolgun gösteren makyaj hileleri deyince aklınıza mutlaka bir kaç hile geliyordur. Belki de kirpiklerinizi dolgun göstermek için bir kaç maskara uygulayıp sonunda topaklanan ve ayak maskaralarla başetmek zorunda kalıyorsunuz. Şimdi sizin için hazırladığımız kirpikleri daha dolgun gösteren makyaj hilelerini okumaya başlayın ve makyajınızda gözlerinizi öne çıkararak fark yaratın.

Maskara Bazı Kullanmak

Maskara bazı kullanmak kirpikleri daha dolgun göstermek için elbette ilk akla gelen seçenektir. Fakat burada da dikkat etmeniz gereken bir çok önemli püf noktası var. Her maskara bazı, her maskara ile uyumlu olmayabilir. Mesela kirpik eklemeli maskaraları kalın yapılı maskara bazları ile kullanırsanız kirpiklerinizde aşırı ağırlık ve topaklanma yaratacaktır. Bunun önüne geçmek için, maskara bazı seçerken elinizin üstüne sürüp, yapısının ne kadar ince olduğunu kontrol etmeniz gerekmektedir. Hatta baz üzerine uygulayacağınız rimellerinde kolayca 2 kat uygulanabilir olmasına özen gösterin.

daha_dolgun_kirpikler_icin_makyaj_hileleri_

Kirpik Kıvırıcı Kullanmak

Kirpik kıvırıcı kullanmak bir çok kadın için korkutucu görünebilir ama artık öyle pratik yöntemler kullanılıyor ki siz de mutlaka hatta rahatlıkla kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz. Göz kapağınızı aşağıya bakarak, tam kapatmadan tutup, kirpiklerinizi kirpik kıvırma aletinin arasına alıp, hafif hafif sıkabilirsiniz. Kirpikleriniz kıvırıcının arasındayken olabildiğince yavaş hareket etmelisiniz. Bu şekilde kirpiklerinize zarar vermemiş olursunuz. Kirpik kıvırıcının arasından kirpiklerinizi çekmeden önce kıvırıcınızı iyice açıp kirpiklerinizin üzerine yapışmadığından emin olun.

Kirpik Kontürü

Kirpik kontürü nedir? Kirpik kontürü dediğimiz şey aslında, eyelinerden çok daha ince, yalnızca kirpiklerin tam olarak dibine, ten renginize göre koyu kahve ya da siyah göz kalemi ile kirpikleri daha dolgun göstermek için uygulanan bir makyaj hilesidir. Kirpik kontürü için ben eyeliner çekemem diye düşünmeyin. Kaleminizi ucunu ince bir şekilde açıp, göz kapağınızı biraz gerip, tam kirpiklerinizin çıkış noktasına kalemi bir iki kez değdirip sonra dağıtabilir ya da incecik bir hat çekebilirsiniz. Bu yaparken kalınlaştırmamaya eyeliner gibi gözükmemesi için kuyruksuz çekmeye özel gösterin.

Kirpik Pudralamak

Kirpik pudralamak bir çok blogger ve vloggerda görülen ama pek de uygulanmayan bir yöntem. Pudrayı, maskaranın alıp götürdüğünü düşünürken doğru bir yaklaşım olabilir. Bunun yerine kirpiklerinizi pudralamadan önce şeffaf rimel ile üzerinden geçtikten sonra pudralayabilirseniz güzel ve uygun fiyatlı bir baz yaratmış olursunuz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık