Cilt Bakımı

Kaş ve Kirpik Bakımı

Kadınlar için kaş ve kirpikler sağlıklı olması gerektiği kadar güzel de gözükmeli. Vücudumuzun önemli bir parçası olan kaş ve kirpikler sağlık ve görünüm için bakımı yapılması gereken bölümlerimizden biri. Peki vücudumuzun bir parçası olan kaş ve kirpiklerin bakımını nasıl yapacağız, hangi ürünleri kullanmalıyız? Tüm cevaplar yazımızda!

Kaş ve Kirpik Bakımı

Kaşlar ve kirpikler temel işlevi gereği gözümüze gelen güneş ışınlarının zararı azaltmak. Kaş ve kirpik bakımı uzun zamandır birçok ürün ve uygulama ile karşımıza çıksa da gelişen teknoloji ile farklı bakım kuralları da doğuyor! Kaş bakımı nasıl yapılmalı diyorsanız ilk tavsiyemiz sağlıklı kaşlara sahip olmak! Peki sağlıklı kaş nedir? Sağlıklı kaş tıpkı cilt ve saçlarınız gibi sağlıklı kıl yapıları demektir. Bunun için de kaşlara doğru bakım yapmalı ve kaş sağlığı için doğru kozmetik ürünleri tercih etmelisiniz. Kirpik bakımında ise kirpikleriniz gözünüzle doğrudan bağlantılı olduğu için kirpik bakımında daha hassas davranmanız gerekiyor. Göz sağlığınız açısından yapacağınız bakım uygulamaları oldukça büyük önem taşıyor.

Kaş ve Kirpik Bakımı

Kaş ve Kirpik Bakımı

Kaşlar ve kirpikler yapıları gereği narindir ve kıl kökleri yanlış uygulama, beslenme ve ürün kullanımı gibi sebeplerle çok kolay zarar görebilir. Örneğin, kullandığınız kaş kalemleri ile kaş kıl köklerinde yaptığınız her darbe kıl köklerine büyük oranda zarar vermektedir. Bu sebeple kaş kalemi yerine sıvı kaş jelleri ya da kaş farını yumuşakbir fırça ile uygulamanızı öneririz.

Kaş ve kirpik bakımı için yapabileceğiniz en basit uygulama doğal yağlara başvurmaktır. Vücudunuzun bir parçası olan ve cilt üzerinde bir yere sahip olan kaş ve kirpikleriniz için doğal yağlar kullanmak kozmetik ürünlere göre ilk tercihiniz. Bunun için evde yapabileceğiniz kaş bakım kürleri ya da doğal içerikli kaş bakım yağları kullanabilirsiniz.

Kaş ve Kirpik Bakımı

Kaş ve Kirpik Bakımı

Evde Kaş ve Kirpik Bakım Kürü

Kaş bakımı için en kolay evde hazırlanabilecek kürlerden biri badem yağı ve hint yağı kürüdür. Aktarlardan iyi kalitede alabileceğiniz bu iki yağ kaş ve kirpikleriniz için oldukça etkilidir. Kılları güçlendiren, parlatan ve gür çıkmasını sağlayan bu yağlar kaş ve kirpik bakımınız için en sıkı dostunuz olacak!

Moshos Garden Kaş ve Kirpik Bakım Yağı

Moshos Garden Kaş ve Kirpik Bakım Yağı

Aktarlara ulaşamıyorsanız ya da hazır bir ürün almak isterseniz yine öncelikli tavsiyemiz doğal paketlenmiş ürünlere yani kaş ve kirpik serumu ya da yap karışımlarını satın almak. Bunun için önereceğimiz markalardan biri Moshos Garden. Moshos Garden tamamen doğal içeriklere sahip bir marka ve sadece internet üzerinden satılıyor. Moshos Garden koruyucu madde, paraben, silikon vb. birçok doğada olmayan kimyasal maddeyi içermiyor. Moshos Garden Kaş ve Kirpik bakım yağı yani brow lash care, birçok doğal yağın karışımından oluşuyor. Bu yağlar, hint, badem, argan, kayısı çekirdeği, susam. Ürünü incelemek isterseniz http://www.moshosgarden.com/dogal-urunler/bakim-yagi/kas-kirpik-bakim-yagi/

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık