Güzellik

Kalıcı Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Makyaj, kadınların vazgeçemediği en büyük tutkularından biridir. Bir çok kadın, makyaj konusunda bazen ipin ucunu kaçırabiliyor. Bazen aşırı bazen de yanlış makyajların da kurbanı olabilir. Özellikle kozmetik gibi sürekli yenilenen ve aynı rengin en az 10 adet tonu üretilerek satın almaya yönlendirmesi, kadınları en zayıf noktalarından vurmayı başarıyor.

Makyajla ilgili bir çok kadının gayet rahat olmasının yanı sıra, bazı kadınlar sürekli aynı makyajın yüzlerinde sabit durmasını isteyebilir. Bunun içinde eğer cilt yüzeyindeki renkten ya da lekelerden memnun değilse çeşitli cilt bakımı ve lazerli cilt operasyonları geçirerek pürüzsüz ve küçük gözenekli bir cilde kavuşabiliyor. Fakat bazı noktalarda makyajın kalıcı hale gelmesi elbette mümkün olmuyor.

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı Makyaj, cilt yüzeyine, makyajın sık kullanılan ve doğal görünebilecek haliyle işlenmesidir. Kalıcı makyaj, lokal anesteziyle uygulanan bir medikal işlemdir. Makyajlı bir görünüm elde etmek için kısıtlı vakti olanların ya da makyaj malzemelerinin içeriğindeki bir maddeye alerjisi olanların özellikle tercih ettiği bir sistemdir. Kalıcı makyaj ile, kişi, istediği en doğal görünüme kavuşabilir.

kalici_makyaj_

Kalıcı makyaj yalnızca, kaş, göz ve dudaklara uygulanmaktadır. Deri altına uygulanacak bir işlem olduğu için oldukça hassas bir konudur. Bir takım hastalıklar sonucu meydana gelen sorunları çözmek için de kullanılabiliyor aynı zamanda. Mesela göğüs ucu pigmentasyonu ile, göğüs hastalıklarında kaybedilmiş rengi büyük bir titizlikle yeniden çizdirebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj, öncelikle medikal bir işlem olduğundan kalıcı makyajı yaptıracağınız yeri çok iyi seçmelisiniz. Hijyeni bir ortamda ve cihazı kullanma konusunda tecrübeli bir uzmanla bu işlemi uygulatmalısınız.

Kalıcı makyaj deri altınai anti alerjik bir boya maddesinin enjekte edilmesiyle yapılmaktadır. Eğer dudaklarınızda hafifçe belirgin bir çerçeve yaratmak ve dudaklarınızı biraz daha dolgun göztermek istiyorsanız dudak çerçevenizi kalıcı makyaj yöntemiyle belirginleştirebilirsiniz.

kalici_makyaj_kaş

Kalıcı kaş makyajı, kalıcı makyajlar arasında en çok tercih edileni haline gelmiştir. Özellikle son bir kaç yıldır, kaşların yüzümüzde ve ifademizde ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlar olduk. Kaşlarımız yüz ifademizi daha da netleştirdiği için öncelikli olarak kaşımızı şekillendirerek, kaş boşluklarımızın doldurulması gerekebiliyor. Eğer siz de kaşınızla ilgili kalıcı makyaj yaptırmayı düşünüyorsanız, işlemi uygulatacağınız merkezi çok iyi araştırmalısınız. Eğer kalıcı kaş makyajı, pigmentasyon yaptıracaksanız, uzmanın daha önce yaptığı işlere bakmayı, yüzünüzde oluşmasını istediği kaş şeklini önceden size çizerek onaylatmasını isteyin.

Kalıcı makyaj, cildinizde 3 ila 5 yıl arasında kalıcılık gösterebilir. Fakat uygulanan bölgeye göre, bazen ara dönemlerde gidip yeniden rötuş yaptırmanız gerekebilir. Bu konuyu mutlaka, kalıcı makyaj yaptırmadan önce uzmanınızla görüşmelisiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık