Güzellik

Isı Kullanmadan Kıvırcık ve Dalgalı Saç Yapmak

Isı kullanmadan saç şekillendirme her kadının saç şekillendirme konusunda başvurduğu ilk yöntemlerden biri. Isı kullanımının saçlara verdiği zarar çeşitli ısıdan koruyucu ürünlerle azaltılmaya çalışılsa da uzun zaman içerisinde saçları cansızlaştırır ve kurutur. Daha önce yazımızda ısı kullanmadan saç düzleştirme hakkında bilgi vermiştik, okumak için tıklayın! Şimdi ise ısı kullanmadan dalgalı ve kıvırcık saç nasıl yapılır bunu anlatalım.

Isı Kullanmadan Dalgalı ve Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?

Isı kullanmadan dalgalı ve kıvırcık saç yapmanız için ilk yöntem saçlarınızı bigudi vb. farklı aksesuarla sarıp kıvırcık ve dalgalı saç elde etmekten geçiyor. Bigudi kadınların saç şekillendirmek için çok eskiden beri kullandığı yöntem. Kadınların bu konudaki merakı ise bu yöntemin yanına her geçen gün alternatif saç aksesuarları eklenmesine sebep oluyor.

Isı kullanmadan kıvırcık ve dalgalı saç yapmak için yöntemlerin başında dediğimiz gibi saçları yardımcı aksesuarlara sarmak geliyor. Peki bu aksesuarlar neler olabilir?

Isı Kullanmadan Kıvırcık ve Dalgalı Saç

Isı Kullanmadan Kıvırcık ve Dalgalı Saç

Bunlardan biri yabancıların donut dediği bizim de topuz tokası/süngeri dediğimiz şey. Normalde kusursuz topuzlar yapmak için kullandığınız bu saç aksesuarını harika dalgalı saçlar elde etmek için de kullanabilirsiniz. Bunun için bir sıvı saç şekillendirici kullanmanızı da öneriyoruz. Daha müthiş bir sonuç alacaksınız!

Isı Kullanmadan Kıvırcık ve Dalgalı Saç

Isı Kullanmadan Kıvırcık ve Dalgalı Saç

Bunun dışında piyasada sık sık farklı saç kıvırma aksesuarlarını da bulmak mümkün. Çeşitli boyut ve inceliklerde bigudilerin yanında özellikle son zamanlarda saç kıvırma şeritleri gibi farklı formlarda yeni aksesuarlarla da tanışmaya başladık.

Isı kullanmadan saç şekillendirmede kıvırcık ve dalgalı saç yapmanın bir yoluda aksesuar kullanmadan saçı belli bir süre bir forma sokarak şekillendirmek. Bu kimi zaman farklı örgüler, topuzlar olabiliyor.

Isı Kullanmadan Kıvırcık ve Dalgalı Saç

Isı Kullanmadan Kıvırcık ve Dalgalı Saç

Isı kullanmadan saç şekillendirme sırasında yardımcı şekillendirme ürünleri kullanırsanız elde ettiğiniz dalga ve kıvırcıklar daha kalıcı ve kusursuz duracaktır. Bunun için saç şekillendirme köpükleri, deniz tuzu spreyi, bukle belirginleştirici gibi saç şekillendirme ürünleri tercih edebilirsiniz.

Isı Kullanmadan Kıvırcık ve Dalgalı Saç

Isı Kullanmadan Kıvırcık ve Dalgalı Saç

 

 

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık