Güzellik

Isı kullanmadan düz saç nasıl yapılır?

Çoğu zaman en büyük kurtarıcımız saç düzleştiricisi ya da maşa olsa da, ısı kullanmadan saç düzleştirmek, bukle yapmak ya da şekil vermek hepimizin hayali. Isı kullanmadan düz saç yapmak, ısı kullanmadan bukle yapmaya göre biraz daha zor. En basit olarak geceden nemli saça yapacağımız saç örgüsü tam bukle olmasa da dalgalı bir saç şekli elde etmemizi sağlayabilir. Ancak ısı kullanmadan düz saç elde etmek bu kadar kolay değil. Yani bu ürünle tanışana kadar, Aveda Smooth infusion kullananlar ne demek istediğimizi çok iyi anlıyor 🙂

neginmirsalehi.com

neginmirsalehi.com

Yıllardır kıvırcık saçla uğraşanlar özellikle saçlarını yıkadıktan sonra kurutma esnasında ayna karşısındaki görüntüden yani bonus saçlardan hoşlanmaz. İşte tam da yıllardır bu derdi çekenlerden biri olarak Aveda’nın smooth infusion serisi ile tanıştık ve size anlatmadan geçemedik! Artık ayna karşısında saç kurutup düz olduklarını görmek hem de ısı kullanmadan büyük mutluluk.

isi-kullanmadan-duz-sac-nasil-yapilir

Sizlere ısrarla bahsetmek istediğimiz ürün Aveda’nın Smooth İnfusion serisine ait şekillendirici ürünler. Öncelikle Aveda markasını yakından bilmeyenler için tanıtmak gerekirse, Aveda bitkisel kaynaklı bir marka. 1978’de bir kuaför tarafından kurulan marka günümüzde dünya genelinde yaklaşık 7,000 salonda bizlerle buluşuyor. Aveda’nın reçeteleri bitkisel ve çiçek bazlı formüllerden ve yağlardan oluşuyor.

Gelelim Smooth Infusion serisine!

Smooth Infusion Naturally Straight yani düzleştirici-şekillendirici krem! Bu ürün gerçekten hem içerik hem de sonuç olarak harika. Ürün içeriğinde organik tapyoka nişastası, organik aloe ve mısır var. İçerikteki bu doğal maddeler saçı nemsizlikten olabilecek kırılmalara karşı koruyor. İçerisinde yer alan diğer madde buğday proteini. Saç için önemli maddelerden biridir ve saçı güçlendirir. Smooth Infusion Naturally Straight kremin en güzel özelliği saçın derinine nüfus etmemesi.

Aveda_Smooth_Infusion_Naturally_Straight_kullananlar

Ürünü saçlarınızı yıkayıp nemini aldıktan sonra saçlarınızın dibine değdirmeden tıpkı saç kremi sürermiş gibi uygulayın ve tarayın. Ardından saç kurutma makinası ile tepeden aşağıya doğru düz bir şekilde kurutun. Saçınızı kuruturken bir yandan tararsanız etkisi daha hızlı olacaktır. Ürünün içeriğindeki bitkisel lifler ısı ile saçınızın yüzeyinde kitleyici bir katman oluşturuyor ve saçlarınız düz kalmasını sağlıyor.  Ürünün etkisini ilk uygulamada farkediyorsunuz. İdeal sonuç için tekrar eden 5 yıkama sonrası kullanmanız gerekiyor. Bir kullanıp bir kullanmamak gibi bir hataya düşmemenizi öneririz.

Serinin diğer ürünlerini de çok yakında sizlere tanıtacağız!

 

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık