Güzellik

Günlük Bahar Makyajı

Tarihleri baz alırsak bahar çoktan geldi. Fakat havalar bir sıcak bir soğuk olduğundan baharı henüz hissedemedik. Yine de havaların hala serin olması bizim bahar makyajı yapmamıza engel değil.

Bahar yorgunluklarının ve başağrılarının kendini gösterdiği, merkürün geri gitmekten sıkılmadığı ve güneştir aydır her bir astrolojik olayın bizi bulduğu şu günlerde, biraz olsun moralinizi yerine getirmek istiyorsanız siz de bizimle günlük bahar makyajı yapabilirsiniz. Günlük bahar makyajı, aslında çok da bilmediğimiz adımlarda oluşmuyor. Belki sizin her gün yaptığınız makyajlar bir kaç uygulama adımı ile farklı olabilir ama yine de sizi daha aydınlık ve berrak göstereceğini düşünüyoruz.

Günlük bahar makyajı ile isterseniz iş toplantısına, isterseniz sevgili adayınızla ilk buluşmaya isterseniz de arkadaşlarınızla akşamüstü kahvesine gidebilirsiniz. Şimdi gelelim günlük bahar makyajının nasıl yapıldığına.

Cilt makyajınızı yapmadan önce mutlaka yüzünüzü nemlendirin. Kış mevsiminde kullandığınız yoğun yapılı nemlendiriler yerine biraz hafif nemlendiricileri makyaj altına kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer hafif yapılı bir nemlendirici kullanırsanız hem fondötenin zararlı etkisini biraz olsun kırabilir hem de fondötenin cildinizde daha kolay dağılmasını ve iyi görünmesini sağlamış olursunuz. Fondöteninizi yüzünüze eşit dağılacak şekilde dağıtın.

Eğer gözkapaklarınız kısa sürede yağlanıyor ise, farınızı sürmeden önce mutlaka bir far bazı kullanın. Fark bazını gözkapaklarınıza yaydıktan sonra, gözkapağına oturmasını beklerken, gözaltınıza hafif yapılı ve ten renginizle arasında çok fark olmayan bir gözaltı kapatıcıyla gözaltlarınızı kapatın.

gunluk_bahar_makyaji

Tüm gözkapağınıza, pastel tonlarda bir far uygulayın. Bu farın aşırı simli olmamasına yalnızca birazcık ışıltı barındırmasına dikkat edin. Işıltılı farklar gözlerinizi daha açık, daha aydınlık gösterecektir. Bu da tüm yorgunluk izlerini silen bir uygulamadır. Biz bu uygulama için pembe bir far uygulamayı tercih ettik. Siz de bu tonlarda farklar kullanmak istiyorsanız The Balm Far Paletlerinden yararlanabilirsiniz. The Balm ürünlerini Gratis’lerde bulabilirsiniz.

gunluk_bahar_makyaji_1

Bu makyaj yapılırken jel eyeliner kullanıldı, fakat eğer jel eyelinerınız yoksa, kesik uçlu bir far fırçasının ucunu biraz ıslatıp koyu renk bir fark yardımıyla kirpik diplerinizi takip ederek eyeliner şekli verebilirsiniz. Eğer göz yapınız aşağı doğru düşük ise, eyelinerınızın kuyruğunu yukarı doğru uzatabilirsiniz. Bu işlemi far ile yapmak hem size el alışkanlığı hem de hata yaptığınızda kolayca silmenizi sağlayacaktır. Eyelinerınızı sürdükten sonra, kirpiklerinize en uygun rimeli uygulayabilirsiniz.

gunluk_bahar_makyaji_2

Bahar makyajında gözlerdeki ışıltıyı dengelemek ve yüzünüzdeki aydınlığı bozmamak için bronzer kullanmaktan kaçınıyoruz. Hafif pembelik içeren bir allık ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirebilirsiniz. Ruj olarak da açık pembe tonlarında, dudak renginize yakın bir ruj kullanabilirsiniz.

gunluk_bahar_makyaji_5

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık