Güzellik

Güneş Sonrası Nasıl Bakım Yapmalıyız?

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri

Bu yaz her ne kadar güneşe geç kavuşmuş olsak da zararlı ışınları ile erkenden tanıştık. Yaz tatillerinde özellike uzun süre maruz kalınan güneş ışınlarının zararlarını önlemek için ne kadar güneşten koruyucu ürün kullansak da güneş sonrası bakım da gerekiyor. Güneşe maruz kaldığınız süre boyunca cilt yüzeyinde meydana gelen değişimler için güneş sonrası bakımı mutlaka öneriyoruz. Peki güneş sonrası bakım nasıl yapılır? Doğal yollar var mıdır? Güneş sonrası bakım ürünleri nelerdir? hepsinin cevabı yazımızda!

Güneş Sonrası Bakım Önerileri

Güneşlendiğiniz sırada cilt yüzeyinde öncelikle kuruma olur. Güneşin zararlı etkileri sebebiyle cilt yüzerinde oluşan kuruma, fazla salgılanan melanin pigmenti ve zamanla meydana gelen kırışıklık pek de istediğimiz sonuçlar olmaz. Bu sebeple güneşe maruz kaldığınız sürece cildi korumalı, güneş sonrasında da mutlaka bakım yapmalısınız. Güneşlenme sırasında kuruyan cildi güneş sonrası bakım yaparak nemlendirmeli ve rahatlatmalısınız. Çünkü kuruyan cildin su ve neme ihtiyacı vardır.

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri

Güneş Sonrası Bakım Kremleri ve Diğer Ürünler

Güneş sonrası bakım için genellikle kremler, yağlar ve losyonlar piyasada bulunuyor. Bunun dışında hazırlayacağınız doğal yağlarla güneş sonrası doğal bakım yapabilirsiniz.

After Sun denilen güneş sonrası ürünlerin temel amacı cilde güneşlenme sırasında kaybettiği su ve nemi vermektedir. Unutmayın nemini kaybetmiş bir cilt kurur, çatlar, kırışır ve cansız gözükür. Özellikle içeriğinde aloe vera bulunan ürünler iyi bir nemlendirme özelliği taşır. After sun yani güneş koruyucu bakım ürünlerini tercih ederken aloe veralı ürünlere bir şans vermelisiniz.

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri

Pro vitamin B5 ve aloe vera içeren Nive After Sun losyon ya da spreyler güneş sonrası bakım için ulaşabileceğiniz en kolay ürünlerden biri.

Yine güneş sonrası güvenle kullanabileceğiniz bakım ürünlerinden biri de Bioderma Photoderm! Bioderma photoderm ürünleri özellikle Patentli BIOprotection® kompleksi ile hücrelerde hasar oluşma riskini önlüyor.

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri

Güneş Sonrası Bakım Ürünleri

Güneş sonrası doğal bakım yapmak isterseniz birkaç yol bulunuyor. Bunlardan biri cilde maden suyu ya da termal su sıkmak. Bu sular biraz olsun cildiniz kaybettiği mineral ve nemi sağlayacaktır. Mineral suyun içerisine normal su ve yeşil çay hatta bulabiliyorsanız aloe vera yağı eklerseniz ve bu karışı sprey şeklinde sıkarsanız cildinize ferahlatıcı bir etkide bulunmuş olacaktır. Badem yağı da yine güneş sonrası doğal bakım isteyenler için iyi bir yağdır.

Güneş sonrası kaşıntı çok sık karşılaşılan bir cilt sorunudur. Nemini kaybetmiş ve susuz kalmış bir cilt kuruyarak kaşınır. Bu sebeple güneş sonrası kaşıntıya ne iyi gelir derseniz iyi bir nemlendirici krem ya dalosyon diyebiliriz. Bunun için after sun ürünleri tercih edebileceğiniz gibi güneş sonrası bakım yağları, aloe vera özlü ürünler tercih edebilirsiniz. Eğer ileri seviye bir kaşıntı ve cilt sorunu ise en yakın zamanda dermatologa giderek cildinizi göstermelisiniz.

 

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Yukarı Çık