Güzellik

Gri Saç Modası ve Saç Modelleri

Son yıllarda saç renklerinde iddialı renkleri, renk geçişlerini görmeye başladık. İşte bu saç trendlerinden biri de gri saç! Gri saç rengini özellikle son 1 yılda çok sık görmeye başladık. Ünlü stil ikonlarından birçok kadına kadar saçlarını griye boyayan kadınların sayısı her geçen gün hızla artıyor. Biz de gri saç modasını biraz inceleyelim, gri saça hangi saç modelleri gider, gri saç boyaları ve gri saçın bakımı nasıl olmalı anlatalım istedik.

Gri Saç Modası

Bazı yaşlı kadınlara hafif ya da tam beyazlamış, griye benzemiş saçların ne kadar yakıştığını biliriz. İşte saç trendlerini belirleyen kişiler de bından ilham almış olacak ki gri saç trendi ile karşımıza çıktılar. Yaz kış farketmeksizin kullanılan gri saç, kadınlar arasında çok farklı stilleri olanların bile ortak noktası haline geldi. Asi bir genç kızda görürken aynı anda son derece stil sahibi, şık bir iş kadınında da gri saçı görebilirsiniz.
https://www.pinterest.com/pin/390194755195218297/

https://www.pinterest.com/pin/390194755195218297/

Gri Saç Modelleri

Eğer saçınızın tümüne uygulamaya cesaretiniz yoksa öne ya da ensenizden bir tutam alarak ve griye boyayarak da bu trendi uygulamanız mümkün.
Tümünü gri renge boyayabileceğiniz gibi gri renk arasında pembe, mavi ve yeşil gibi renk geçişleri yapmanızda mümkün.
Hem topuz saç modeline, hem kısa saç modeline hem de maşalı ya da dalgalı saçlara çok yakışan bir renk olduğunu da söyleyelim.
https://www.pinterest.com/pin/490399846904049582/

https://www.pinterest.com/pin/490399846904049582/

Gri Saç Boyaları

Gri saç boyaları kalıcı ve geçici olmak üzere birçok marka tarafından üretilmiş ve piyasa sürülmüş durumda.
Gri saçı elde etmek için evde boyamayı denemenizi pek önermiyoruz. Saçınızın esas rengi, istediğiniz gri renk tonu ve geçişleri gibi birçok detay bu uygulamada başarısız sonuç almanıza sebep olabilir. Bu nedenle güvendiğiniz bir kuaförden destek alabilirsiniz.
Geçici saç boyalarının da son zamanlarda revaçta olmasıyla birlikte gri saç bana yakışır mı gibi sorularınıza ya da kısa süreli heveslerine yanıt bulabilirsiniz. Piyasada bu konuda da birçok geçici gri renk saç boyaları bulunuyor.

Gri Saçın Bakımı

Saçlarını boyatanların ya da boyamak isteyenlerin aklını kurcalayan bir soru da o renkteki saçın bakımı. Özellikle sarı ve kızıl saç renklerinin bakımının zor olduğunu biliyoruz. Gri saç da aslında onlardan biri. Altında genellikle daha koyu bir saç renginin olması, sert bir renk geçişi gibi nedenlerden dolayı gri saçın bakımı biraz zor. Aynı zamanda saçları mat göstermeye çok müsait bir renk olduğu için de saçınızı parlak ve canlı göstermeniz için biraz uğraşmanız gerekiyor. Gri saça sahipseniz mutlaka buna uygun saç kremi, saç maskesi ve farklı bakım rutinlerini uygulamalısınız.
https://www.pinterest.com/pin/184014334751667256/

https://www.pinterest.com/pin/184014334751667256/

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık