Güzellik

Göz Makyajı Nasıl Sabitlenir?

Göz makyajını gün boyu sabit tutmak, farın ve göz kaleminin akmadan durmasını sağlamak her kadının problemi. Özellikle yağlı göz kapaklarında, göz makyajının nasıl sabitleneceği büyük bir sorun. Gün içinde, ofiste akmış bir göz kalemiyle gezmeyi hiç birimiz istemeyiz.

Göz makyajınızı sabitlemek için makyaj öncesinde veya sonrasında uygulayabileceğiniz birçok yöntem var.

Far Bazı Kullanmak

Göz makyajınıza başlamadan önce, göz kapaklarınıza bir far bazı uygulayabilirsiniz. Far bazı, göz kapaklarında farın tutunması için bir zemin oluşturur ve farın uçmasını engeller. Eğer renkli bir far bazı tercih ederseniz, göz kapaklarındaki damarlı görünümü de yok edebilirsiniz. Far bazı, sadece farın değil göz kaleminin de göz kapağına tutunmasını sağlar. Böylece göz kaleminde akma ve bulaşma oranı azalır.

goz_makyaji_nasil_sabitlenir goz_makyaji_nasil_sabitlenir_1

Renksiz far bazlarında bizim favorimiz Urban Decay Primer Potion ve The Balm Put A Lid On It.

goz_makyaji_nasil_sabitlenir_2

Renkli olarak da MAC’in Paint Pot’larından kendi cilt tonunuza uygun olana bir şans verebilirsiniz. Far bazı uygulamak göz kapaklarınıza krem sürmek kolay bir işlemdir. Yüzük parmağınıza mercimek tanesi kadar aldığınız far bazını, göz kapaklarınıza ve alt kirpik diplerinize göz kremi uyguluyormuş gibi kullanabilirsiniz. Özellikle MAC’in Paint Pot’u biraz daha katı kıvamlı olduğu için parmaklarınızda ısıtarak uygulamanız daha kolay olacaktır.

Jel Eyeliner ve Far Yöntemi

Göz kalemlerini sabitlemenin bir far bazı kullanmaktan başka yolları da vardır. Göz kaleminizin üzerinden jel eyeliner ile geçerseniz, göz kaleminin gün boyu sabit kaldığını göreceksiniz. Özellikle yağlı göz kapaklarına, göz kaleminden sonra mutlaka jel eyeliner kullanmalarını öneriyoruz. Hatta jel eyelinerın üzerine bir de toz far uygularsanız göz kaleminiz asla akma, bulaşma yapmayacaktır.

Sabitleyici Spreyler

Piyasada birçok markanın makyaj sabitleyici spreyleri mevcut. Bu spreyler sadece göz makyajını değil yüz makyajını da sabit tutuyor. Makyajınızı tamamladıktan sonra gözlerini kapatıp, spreyi sıkabilirsiniz. Eğer far fırçalarınıza far almadan önce sprey sıkarsanız, farınız hem gün bpyu bozulmayacaktır hem de renkleri daha canlı duracaktır. Bobbi Brown Setting Spray makyaj sabitleme konusunda bir harika!

goz_makyaji_nasil_sabitlenir_4

Farınızın gün boyu sabit kaldığı, kusursuz bir göz makyajı için mutlaka bu adımlardan en az birini uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık