Güzellik

Far Kullanma Teknikleri

Far kullanmak diyince hala bir çoğumuz bu fikre korkuyla yaklaşıyor olabilir. Farları sadece, dikkat çekmeyecek renklerde kullanıyor da olabilirsiniz. Ama her gün eyeliner makyajı yapmak çok sıkıcı değil mi? Biz de hazır sezon da yenileniyorken, sizlere biraz yeni şeyler önermeye karar verdik. Evet konumuz far sürme teknikleri.

Far, toz ve kremsi olmak üzere iki çeşitte bulunmaktadır. Dilerseniz öncelikle kremsi yapıdaki farlardan başlayalım. Kremsi yapıdaki farlar, iyi kalitede olduğunda baz olarak da kullanılabilir. Son zamanlar Maybelline Colour Tattoo farlar hem verdiği renkler hem de kalıcılığı sayesinde, far kullanmaya yeni başlayanlar için oldukça iyi bir alternatif oldu. Özellikle koyu tonlarda farkların gözaltlarına dökülmesi derdinden bir çoğumuzu kurtardı. Parmaklarla kolayca uygulanabiliyor ve kolayca kontrol edilebiliyor olması da krem farların en büyük artılarından biri aslında. Eğer çok çok yağlanan göz kapaklarınız varsa, bu tür ürünleri tercih etmek için tereddütte kalabilirsiniz. Kaliteli krem farlar, yağlı göz kapakları için iyi bir seçenek hatta çoğu zaman da daha az birikme yaptığı için büyük bir avantaj olabiliyor. Bu konuda önemli olan ise hangi marka ve yapıda krem far seçeceğiniz.

Krem far nasıl kullanılır?

Krem far nasıl kullanılır?

Gelelim toz farlara. Toz farları kullanırken, ister parmaklarınızla isterseniz de fırçalardan yardım alabilirsiniz. Eğer far sürmeye yeni başlayacaksanız, ucu süngerli far fırçaları yerine parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Farı uygularken, göz şeklinizi kaybetmemeye ve göz kapağınızdan dışarı taşmamaya özen göstermelisiniz. İşaret parmağınıza aldığınız farı, yumuşak ve yavaş hareketlerle, parmağınızı göz kapağınızdan kaldırmadan her tarafta eşit duracak şekilde yayabilirsiniz. Eğer far sürmeye yeni başlayacaksanız, açık renkli farlar tercih edebilirsiniz. Açık renkli farkları kullanmaya başladıktan sonra bu size yetmeyecek ve gölgelendirme yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için birbirine yakın tonlarda farlar seçebilirsiniz. Toprak tonlarıyla bu işe başlayabilirsiniz. Hatta eğer bronzer olarak kullandığınız teninizile 2-3 ton koyu pudranız varsa bununla bile farınıza gölgelendirme yapabilirsiniz.

Far nasıl kullanılır?

Far nasıl kullanılır?

Toz far ile gölgelendirmek yapmak için, gözlerinizi açık tutun ve gözünüzün katlanma yerini belirleyin. Gözünüzün tam katlanma yerine, göz kapağınızda kullandığınız açık tondaki fara uygun olacak şekilde -koyu bir pudra ile mesela- parmağınıza far alıp, bu bölümde hafifçe gezdirin. Farı kullanmanın en zor kısmı, dağıtmak için göstereceğiniz sabırdır. Toz ürünler, karıştırdıkça oturacak ve daha da iyi görünecektir. Bu şekilde keskin çizgiler yerine her zaman daha yumuşak geçişler elde edebilirsiniz.

Far kullanım teknikleriyle ilgili daha detaylı bilgiler istiyorsanız bize yorum olarak bırakabilir ya da sosyal medya hesaplarımızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık