Güzellik

En iyi 5 Rimel

Makyajın en önemli adımı gözlerdir. Yüzümüzdeki ifadeyi bize gözlerimiz ve kaş yapımız belirliyor. Makyajın en basit kurallarından biridir, rimel ve ruj sizi her zaman bakımlı gösterir. Ten renginize uygun ruju bulmak kolaydır. Fakat kirpik yapınıza uygun rimeli bulmak yıllar sürebilir. Neyse ki kozmetik sektörü hızlı gelişiyor da rimel alternatiflerimiz çoğalıyor. Stilonerileri.com olarak, sizin için en güzel 5 rimeli derledik. Eğer rimelinizden memnun değilseniz ya da yeni ürünler keşfetme aşamasındaysanız bu ürünlere bir şans verin deriz.

Öncelikle bir rimelden ne istediğinizi çok iyi belirlemelisiniz. Doğru rimeli bulmak için ilk kuralımız bu. Dolgunluk katmasını mı, yoksa uzatmasını mı istiyorsunuz. Gözlerinizi belirginleştirmek ve açık gözlere sahip olmak için kıvırmak özelliğinin olmasını da isteyebilirsiniz. Eğer bir rimelden neler beklediğinizi belirlediyseniz gelin en iyi 5 rimeli birlikte inceleyelim.

1.   Maybelline Rocket Rimel

en_iyi_5_rimel_1

Uygun fiyatlırimel kategorisine giren Maybelline markasının rimelleri dünyada ve ülkemizde bir fenomen haline gelmiş durumda. Rocket rimel de, markanın en iddialı rimeli. Silikon yapıdaki fırçası kirpikleri kavrıyor ve tek tek ayırıp, uzatıyor. Verdiği dolgunluk da günlük makyajlar için gayet başarılı. Maybelline Rocket Rimel’in açıldıktan 3 ay sonra kuruması, onun tek eksi yönü.

2.   Lancome Hypnose Rimel

en_iyi_5_rimel

Hypnose yıllardır en iyiler listesindeki yerini korumaya devam ediyor. Bunda akmayan ve bulaşmayan formülasyonu ve verdiği inanılmaz hacmin payı büyük. Markanın yıllardır baş tacı olan Lancome Hypnose rimel, gerçekten kirpikleri mükemmel bir şekilde kıvırıp inanılmaz bir hacim veriyor.

3.   Benefit They’re Real Rimel

en_iyi_5_rimel_6

Benefit’in defalarca ödüle layık görülen ünlü rimeli They’re Real akma, bulaşma ve topaklanma yapmayan formülüyle kat kat uygulanabiliyor. Hacimli, dolgun ve kıvrık kirpikler sunan rimelin en önemli özelliği fırça yapısı. Silikon yapıdaki fırçanın, yatay kıllarını normal rimel gibi uygulayıp ultra hacim elde ediyorsunuz. Ucundaki dikey kılları da dik bir şekilde kullanarak tek tek ayrılış kirpiklere sahip olabilirsiniz. Benefit They’re Real’ın tek negatif noktası, onu temizlemedeki zorluğu idi. Ancak Benefit’in 6 ay önce piyasaya sürdüğü Benefit They’re Real Remover adlı özel kremi ile bu zorluktan da artık kurtulduk.

4.   Yves Saint Laurent Baby Doll Rimel

en_iyi_5_rimel

İçeriğindeki yumuşak reçine ile yoğun renklerin maksimum derecede dağılmasını sağlayan Baby Doll rimelin fırçasıyla tek tek ayrılmış ve uzamış kirpiklere sahip olabilirsiniz. Böylece gözleriniz daha iri gözükecektir. Size de bu iri gözlerle etrafa gülümsemek kalıyor.

5.   Dior Diorshow Iconic Overcurl Rimel

en_iyi_5_rimel_3

Kıvrık fırçasıyla ekstra kıvrık ve yoğun hacimli kirpikler sağlayan rimel asla akma, bulaşma yapmıyor. Diorshow Iconic Overcurl rimelin kavisli fırçası sayesinde süper kıvrık kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Rimel kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, onların kullanım sürelerine dikkat etmektir. Çünkü açılan maskara 4 ay sonra bakteri üretmeye başlıyor ve bu bakteriler göz sağlığımız açısından oldukça tehlikeli. Bu nedenle maskarayı açtıktan 4 ay sonra kullanırken dikkatli olmalısınız.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık