Güzellik

Duş alırken bilmeniz gereken cilt bakım sırları!

Duş almanın hem hijyen için önemli hem de psikolojimize ve enerjimize etkisi oldukça büyük. Günde birkaç kez duş aldığımız günler bile olabiliyor ya da bu sayıyı alışkanlık haline getirmiş kişiler. Hal böyle olunca duş alırken cildiniz için dikkat etmeniz gereken birçok şey var. Aynı zamanda bilinçli davranarak duş ritüelinizi gerçekleştirirken cildinize bakım da yapabilirsiniz. İşte duş alırken dikkat etmeniz ve bilmeniz gereken cilt bakım sırları!

Suyun sıcaklığına dikkat edin!

duş alırken su sıcaklığı oldukça önemlidir. Kimi soğuk kimi ılık kimi ise sıcak su ile duş almayı tercih ediyor. Öncelikle sıcak su ile duş alanlara bu alışkanlıklarındna vazgeçmeleri gerektiğini söyleyelim. Sıcak su vücut sağlığınız ve kan dolaşımınız için iyi bir şey değil. Bunun yerine ılık su ile duş almalısınız. Çok sıcak su aynı zamanda cildiniz için de zararlıdır ve cildinizi kurutur. Ilık su cilt dengesini bozmaz. Duştan çıkmadan önce biraz ısıyı düşüerek kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Özellikle bacaklarınıza duştan çıkarken soğuk su tutmak selülit oluşumunu önlerken, kadınların göğüslerine biraz soğuk su tutması ise daha uzun süre dik kalmalarını sağlayacaktır.

dus_alirken_dikkat_etmeniz_gerekenler

Duş jellerinin içeriklerine dikkat edin!

Duş alırken genellikle tercih edilen duş jeli ve sabunların içerikleri oldukça önemli. Suyun sıcaklığına göre zararlı maddelere dönüşebilen bu içerikler aynı zamanda cildiniz ile doğrudan temas halinde olduğu için özenle seçmelisiniz. Duş jellerini seçerken temiz içerikte olanları ve  özellikle nem destekli olanları tercih etmelisiniz. Cildinizin en çok neme ihtiyacı vardır ve sık duş almak, sıcak su ile duş almak gibi koşulalr cildinizi ekstra kuruttuğu için nem kaybı sağlar.

Duş sırasında peeling içerikli ürünleri tercih ederseniz ya da banyo lifi yerine peeling eldiveni gibi yardımcı ürünler seçerseniz duş alırken ölü derinizi de temizlemiş aynı zamanda masaj yapmış olursunuz. Özellikle bacaklarınızdaki kan dolaşımını arttırmak daha sıkı olmalarını sağlar.

dus_alirken_dikkat_etmeniz_gereken

Duş sonrası nemlendirme şart!

Duştan sonra ya da duş sırasında vücudunuzu mutlaka nemlendirin. Duş sonrası krem sürmeye vaktiniz yoksa ya da kurumasını beklemeden çıkacaksanız imdadınıza duş kremleri yetişiyor. Kolay kullanımı ve hızlı emilmesi gibi sebeplerle duş kremlerini kullanmanız oldukça yararlı olabilir.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık