Cilt Bakımı

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

Cilt lekeleri hem kadınların hem de erkeklerin güneşten kaçmaları için büyük bir sebep! Cilt üzerine oluşarak rahatsız olmamızı sağlayan bu lekelerin genetiksel ya da güneşe maruz kalma gibi birçok sebebi olabiliyor. Cilt lekeleeri için birçok çözüm bulunuyor olsa da her zaman doğal yöntemlerin cazibesi ve faydaları bizlerin ilk tercihlerinden biri oluyor.

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler!

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi!

Cilt lekelerinden kurtulmak için hazırlanan doğal reçetelerden biri de elma sirkesi! Elma sirkesinin asitli olması ve asidin cilt lekeleri üzerindeki iyileştirici etkisi, elma sirkesini bu konuda başarılı kılan sebeplerden biri. Eğer cildiniz hassas ise asit daha da hassaslaştırabilir. Cilt için yapacağınız tüm doğal maskelerde alerji durumunuzu ve cilt yapınızı mutlaka göz önünde bulundurmalısınız. Cilt lekeleri için elma sirkesi maskesi nasıl yapılır derseniz; elma sirkesini su ile seyreltip lekeli bölgelere pamuk ya da bez yardımı ile kompres yaparak uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

Cilt Lekeleri İçin Doğal Yağlar İle Maske Yapın!

Doğada bulunan bitkilerden elde edilen birçok yağın cilt sorunları üzerinde harika ve iyileştirici etkileri bulunuyor. Söz konusu cilt lekeleri olduğunda ise doğal yağlar yine imdadımıza yetişiyor. Organik dükkanlardan ya da aktarlardan elde edebileceğiniz iyi kalitede yağlar gerçekten cilt sorunlarınıza çözüm olacaktır. Tabii burada yağları uygun oranlarda ve uygun sıklıklarda kullanmanız gerektiğini unutmayın. Cilt lekeleri gibi kolay geçmeyen cilt ssorunlarında maske ya da ürünlerin düzenli ve doğru kullanımı oldukça büyük önem taşıyor. Uygun sıklıkta kullanmazsanız faydasını göremez ve ürünleri kullanmayı bırakarak çözümü iptal etmiş olabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

Cilt lekeleri için doğal yağlar

Gül yağı: Özellikle yatıştırıcı etkisi bulunan bu yağ, doğum lekelerine karşı iyi bir savaşçı.

Buğday yağı: Hücre yenileme etkisi bulunan buğday yağı, özellikle kırışık ve lekeri ciltlerde hücre yenilenmesini sağlayarak sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Kayısı yağı: Cilt üzernde birçok faydası bulunan kayısı yağı özellikle kırışıklık ve cilt lekeleri konusunda mutlaka şans vermeniz gereken yağlardan biri.

Yağlar cildinizin yağlanmasına sebep olabilir. Bu yüzden ilk kullanımda ufak bölgelerde test etmenizde yarar var.

Cilt lekelerine karşı Şems Aslan’ın tarifini de vermekte yarar görüyoruz

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

Cilt Lekeleri İçin Doğal Maskeler

5 aspirin ya da 1 yemek kaşığı kavun çekirdeği, 2 damla limon suyu, 1 çay kaşığı bal ve 1 bardak kefiri iyice karıştırın. Karışımı leke olan bölgelerinize masaj yaparak uygulayın ve yarım saat kadar bekleyin. Kalıntıları temizleyin ve cildinizi öylece bırakın Durulama yapmanız önerilmiyor. Ancak güneşe çıkacaksanız temizleyip hafif bir spf sürmenizde yarar var.

 

 

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Yukarı Çık