Güzellik

Bronzlaştırıcı Yağlar Nelerdir, Nasıl Kullanılır?

Bronzlaştırıc yağlar, hem kolayca bronzlaşmak hem de bronzluğunuzu uzun süre korumanız için kullanabileceği en iyi ürünlerden biridir. Eğer otobronzer dediğimiz, yapay olarak yani güneşsiz bronzlaşma ürünlerinden hoşlanmıyorsanız ya da güneş ile bronzlaşmanın güzelliğini apayrı buluyorsanız mutlaka bronzlaştırıcı yağları denemelisiniz.

Bronzlaştırıcı Yağlar Nelerdir?

Bronzlaştırıcı yağlar aslında bir çok farklı şekilde satılmaktadır. En çok bilinen iki bronzlaştırıcı yağ özü vardır. Biri bronzlaştırıcı havuç yağı, diğeri de bronzlaştırıcı kakao yağı. Özellikle bu iki yağ bronzlaşmanıza ve bronzluğunuzu uzun süre korumanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda da cildinizi nemlendirerek güneşin kurutan etkisini azaltacaktır.

Bronzlaştırıcı Yağlar

Bronzlaştırıcı Yağlar

Bronzlaştırıcı yağlar, iki özden oluşur demiştik. Fakat yalnızca bu iki alternatif yeterli değil. Piyasada gerek güzellik marketlerde gerekse eczanelerde bir çok bronzlaştırıcı yağ bulunuyor. Emin olun ki bir çok bronzlaştırıcı yağ aynı işlemi yapıyor, yani güneşlenirken kolayca bronzlaşmanızı sağlayabiliyor. Fakat burada önemli olan, teninize uygun ürünü bulmak ve bronzluğu korumaktır. Bronzlaştırıcı yağlar ile bronzluğunuzu korumak istiyorsanız, bronzlaştırıcı yağ kullandıktan sonra mutlaka güneş sonrası bakımına özel üretilen güneş sonrası bakım kremlerini kullanın ve cildinizi güzelce nemlendirin. Piyasada satılan bir çok bronzlaştırıcı yağ var. Bunlardan en iyisini de seçseniz, cildinizi bronzlaştırıcı yağ yanında bir güneşin zararlı ışınlarından korumalısınız.

Bronzlaştırıcı Yağlar

Bronzlaştırıcı Yağlar

Bronzlaştırıcı Yağlar Nasıl Kullanılır?

Bronzlaştırıcı yağlar nasıl kullanılır sorusu aslında ne tür bir yağ kullandığınıza göre değişkenlik gösterebilir. Kakao yağı ya da havuç yağı gibi yağları katı formda kullanıyorsanız, güneşin altında iyice yumuşayıp erimeye başladığında kuru teninize uygulayarak kullanabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı yağları kullanırken, mutlaka dikkat etmeniz gereken bir kaç nokta var. Güneşlenmeden önce yani mümkünse evinizden plaja doğru yola çıkmadan önce, dilediğiniz koruma faktörünü içeren bir güneş kremi sürün ve teninizin bunu iyice çekmesini bekleyin. Plaja gittiğinizde hemen denize girecek olabilirsiniz. Çıktıktan sonra mutlaka teninizin bir kaç dakika kurumasını ve biraz ısınmasını bekleyebilirsiniz. Ardından bronzlaştırıcı yağ uygulamaya başlayabilirsiniz. Teniniz ısındığı için yağı daha kolay emecek ve size daha iyi sonuçlar getirecektir.

Bronzlaştırıcı Yağlar

Bronzlaştırıcı Yağlar

Bronzlaştırıcı yağlar, az da olsa koruyucu içerir. Fakat siz yine de bronzlaştırıcı yağ kullanıyorum diye kendinizi çok iyi bir korumada olarak düşünmeyin. Eğer açık renk bir tene sahipseniz mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş koruma kremlerini uygulayın. Ardından bronzlaştırıcı yağ uygulayabilirsiniz.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık