Güzellik

Adele Hello Klip Makyajı

Adele 4 yılın ardından yayınladığı Hello şarkısıyla, bir çok dinleyicinin kalbini fethetti. Fakat Hello şarkısından daha çok konuşulan şey de klip ve elbette klip makyajıydı. Adele, elmacık kemikleri, gözleri ve yüz şekliyle, bir çok eleştiri konusu olan kilolarının bile önüne geçmeyi başardı. Yüzünün güzelliğini son klibi Hello’da da gözler önüne serdi.

Adele, özellikle kuyruklu ve kalın eyelinerlarıyla meşhur. Adele gibi kuyruklu eyeliner çekemiyorsanız endişe etmeyin. İşte size kolay ve kuyruklu eyeliner çekmenin en pratik yolunu anlatıyoruz. Adele eyeliner nasıl çekilir diye soran arkadaşlarınıza bu yazıyı yollayarak uzun uzun anlatmaktan kurtulabilirsiniz.

Adele Hello Klip Makyajı anlatımı

Adele Hello Klip Makyajı anlatımı

Adele eyelinerı çekmek için öncelikle elinizin en alışkın olduğu eyelinerı kullanmalısınız. Jel eyeliner ya da keçe uçlu kalemleri tercih edebilirsiniz. Gözünüzün orta kısmından başlayarak, gözünüzün dış köşelerine doğru kirpik diplerinizi doldurarak eyeliner geçin. Ardından yine göz kapağınızın orta kısmından başlayarak göz pınarınıza doğru da getirin. Eyelinerda kuyruk en hassas durumdur. Gözleriniz badem şeklinde ise, işiniz kolay. Gözleriniz açıkken eyeliner kuyruğunuzun bitmesini istediğiniz kısma bir nokta koyun ve aynı hizadan, kirpik diplerinizdeki eyelinera bir çizgi çekin ve boşlukları doldurun.

Adele Hello Klip Makyajı

Adele Hello Klip Makyajı

Eğer yuvarlak gözlere sahipseniz de, kafa seviyenizden biraz daha aşağıya bir ayna koyun, gözleriniz aşağı doğru bakarken, alt kirpiklerinizin çizgisini yukarı doğru devam ediyormuş gibi noktalar koyarak belirleyin. Ardından kalınca bir çizgi ile kirpik dibi eyelinerınızla birleştirin. Eyeliner çekmek tamamen pratik işidir. Mutlaka pratik yapın. Eliniz alıştığında emin olun kusursuz eyelinerlar çekebilecekseniz. Kimse tek seferde kusursuz eyeliner çekemez, eğer çizgiler istediğiniz kadar düz ve net değilse, bir makyaj çubuğu ile keskin bir kuyruk haline getirebilirsiniz eyelinerınızı.

Adele Hello Klip Makyajı

Adele Hello Klip Makyajı

Adele Hello Klip makyajı elbette sadece eyelinerdan ibaret değil. Şahane bir cilt makyajı da var. Bu noktada önemli olan adım, cildinizle çok iyi uyum sağlayan ve cilt renginize en yakın fondöteni kullanıyor olmanız. Doğal bitişli bir fondötenle bu görünümü yakalayabilirsiniz. Ardından çok iyi bir gölgelendirme işlemi yapmalısınız. Ama bu gözünüzü korkutmasın.

Adele Hello Klip Makyajı

Adele Hello Klip Makyajı

Adele Hello Klip makyajı için bir bronzera ihtiyacınız var. Bronzer ile yanaklarınız kalkıksa kemik altına, eğer düşük elmacık kemikleriniz varsa, biraz daha üstüne doğru yanak çizginizi takip ederek bronzer kullanabilirsiniz. Bronzerı kullanırken çok iyi dağıtmalısınız. Uzun uzun dağıtın yüzünüze sürdüğünüz bronzerı. Aynı hareketi 10 defa tekrarlamaktan sıkılmayın 🙂

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık