Diyet - Beslenme

1 ayda hafifle!

Bahar geldi, yaza hızla yaklaşıyoruz. 1 ayda kilo vermek mümkün mü diye düşünüyor olabilirsiniz. Biz de sizin bu sorunuza yanıt vermek için denenmiş ve birleştiğinde şahane sonuçlar yaratan bir sağlıklı zayıflama programı anlatmaya karar verdik.

Bol sıvı tüketin!

Bu tavsiyeyi her yerde duyuyorsunuz ama ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? Şimdi bu bol sıvı tüketin tavsiyesini size açıklıyoruz. Öncelikle su tüketimizini arttırmak, beslenme şekliniz aynı kalsa bile size kilo kaybettirecektir. Eğer kilo vermenize engel bir rahatsızlığınız yoksa, günde ortalama 2,5 ila 3,5 litre su tüketmelisiniz. Bu miktarlardaki su tüketimine birden çıkmanız zor olabilir. Bunun için ideal su tüketim oranlarınıza ulaşmak için, her gün 2 bardak su fazladan içerek, su tüketim miktarını kendinizi zorlamadan arttırabilirsiniz. Hatta kendinize bir hedef koyarak, öğlen 13:00’e kadar 1 litre suyu tüketmiş olmayı hedefleyebilirsiniz. Sonrası kendiliğinden gelecektir!

Sıvı tüketimi yalnızca sudan ibaret değil elbette. Yağ yakımını ve metabolizmanızı hızlandıran bitki çayları da tüketmelisiniz. Gün içinde tükettiğiniz siyah çay ve kahve miktarını azaltarak, bitki çaylarından destek alıp yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. Bunun için en bilineni elbette yeşil çay. Fakat illa yeşil çay içmek zorunda değilsiniz. Son zamanlarda bir çok markanın çıkardığı detox çaylarını da tercih edebilirsiniz. Burada çayın miktarı oldukça önemli. Eğer detox çayları kullanıyorsanız günde 1 taneden fazla tüketmemelisiniz. Eğer yeşil çay ile bir sorununuz yoksa günde 2 fincan yeşil çay tüketebilirsiniz. Bir çok markanın yumuşak ya da farklı aromalar içeren yeşil çayları var. Size uygun olanı bulmak aslında hiç de zor olmayacak!

saglikli_kilo_vermek_1

Hareket et, hızla zayıfla!

Günlük iş ve ev koşuşturmacası arasında spora gitmeye motivasyon ve zaman bulamıyor musunuz? Hareket etmeden de kilo vermek oldukça zor. Peki hal böyle olunca pes mi edeceksiniz? Hayır! akşam yemeğinizi yedikten 45-60 dk sonra hızlı tempolu yürüyüşleri eğer alışkanlık haline getirebilirseniz, hızla kilo kaybettiğinizi ve geceleri çok daha rahat uyuyacağınızı garanti edebiliriz! Yürüyüşleri, kendini zorlamamak için 30-45 dakika arasında tutabilirsin. Bedenin kilo vermeyi durdurduğunda bu zamanı biraz daha aşıp 60-80 dakikalara kadar uzatabilirsin.

Yemekle ilişkini yeniden gözden geçir!

Hangi saatlerde neler yiyorsun? 2 gün için yemek günlüğü tutmaya ne dersin? Kilo vermek istiyorsan ve nasıl yapacağını düşünüyorsan, yemek günlüğü tutmak sana yol gösterebilir. 2 gün boyunca, saat kaçta neler yediğini ve içtiğini porsiyonlarıyla birlikte not almayı dene.  Yemekle olan ilişkini bu şekilde yeniden keşfedebilirsin. Seni zorlamayacak en kolay yöntem bu olacaktır. Eğer klasik diyetleri yapmak istemiyorsan, tabağına her zaman aldığın porsiyonların 2/3’sini almakla başla. Kendine yalnızca kahvaltı saati ve akşam yemeği saati için sınır koy. Porsiyonlarını kendin dengelemeyi dene. Aralarda canın abur cubur istediğinde de eskiden 1 paket çikolata ya da bisküvi yemek istiyorsan, bu isteğini 2-3 tane ile geçiştir. Zamanla, düzenli beslenmeyle canının bunları istemediğini farkedeksin!

Bu süreçte motivasyonunu kaybedersen de kilo fazlanı, ve yakmak istediğin yağları düşün! Asla pes etme, yapabilirsin!

 

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık