Erkek Bakımı

Wax Nasıl Seçilir? Wax Ürün Önerileri ve Tavsiyesi

Erkekler için saçlarının, saç şekillendirmenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu sebeple erkek bakımı kategorimizde de saçlarınızla ilgili birçok yazı oluşturmaya çalışıyoruz. Erkek saç şekillendirmesinde önemli bir paya sahip olan wax saç şekillendirme ürün grubu da erkeklerin detaylı incelediği, aklında birçok sorunun olduğu bir grup. Daha önce wax nedir, nasıl kullanır konusunda hazırladığımız yazımızı okumak için tıklayın! Bu yazımızda da wax nasıl seçilir, wax tavsiyesi ve ürün önerilerini yazmak istedik.

erkekler_icin_wax_nasil_secilir_urun_onerisi

 

Hangi wax’ı almalıyım? Wax Tavsiyesi

Wax’ı seçerken saç yapınıza uygun bir wax seçmeye gayret edin. Örneğin saçlarınız çok yumuşaksa hareketinize göre saçınız kolay bozulacağı için sert waxları tercih etmelisiniz.

Wax seçerken ürün ve marka çeşitleri arasında kararsınız kalabilirsiniz. Bunun için dikkat etmeniz gereken detaylardan biride wax ürünlerinin içerikleridir. Özellikle erkeklerde çok fazla saç dökülmesi problemi olduğu için birçok erkek saç ürünlerini bu sebeple kullanmaz ya da kullanırken endişe duyar.

Erkekler İçin Wax Nasıl Kullanılır? Wax Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Erkekler İçin Wax Nasıl Kullanılır? Wax Saç Modeli Nasıl Yapılır?

İşte tam da bu noktada doğal içerikli, saç şekillendirirken bakım yapan ve saçı besleyen ürünleri tercih etmelisiniz. Ucuz diye içeriğini bilmediğiniz kimyasal içeriği yüksek ürünleri seçmemenizi öneriyoruz. Bu sebeple özellikle Davines, Kevin Murphy, Paul Mitchell şekillendiri kremleri, waxları seçebilirsiniz.

Paul Mitchell’in sprey wax ürünü özellikle pratik kullanım için size büyük kolaylık sağlayabilir. İçerdiği aloe vera, deniz yosunu özleri, papatya ve bunun gibi zengin maddeler ile şekillendirme sağlarken aynı zamanda bakım yapar.

paul_mitchell_sprey_wax_urun_onerisi

 

Genellikle saçlarınızı hangi modellerde yaptığınız wax seçerken çok önemlidir. Son yıllarda trend olan erkek saç modellerinden geriye doğru atılan rampa erkek saç modellerini yapıyorsanız saçlarınız zaten uzun demektir. Uzun saçı da kontrol altına almak için sert bir wax a ihtiyacınız vardır. Geriye attığınız bu durumlarda ıslak bitiş de hoş gözükebilir. Islak bir görünüm elde etmek istiyorsanız ıslak bitişli wax ürünlerini seçmelisiniz. Genellikle wax kullanımının amacı ise mat saç bitişi sağlamaktır.

Mat saç bitişi ne demek?

Bu mat saç bitişi erkekler için önemli bir konu. Hatta öyle ki bir erkek için saçlarını şekillendirmeyi keşfettiği yaşlarda jöle çok önemlidir. İlk eli jöleye giden erkeklerin en yakındığı konu olan jöleli saç, jöleli parlak saç gibi durumları yıkan bu mat bitiş erkek dünyasında büyük bir keşiftir. Mat saç bitişi saçınızı gerçekten de öyleymiş gibi bir görünüm kazandırırken, parlama yapmadığı için de çok doğal gözükür. İşte bu sebeple waxlar mat bir bitiş sağladığı için erkekler tarafından vazgeçilmez bir şekillendirme ürünü.

Yorum Yap

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar

Stil önerileri, moda trendleri, kombin önerileri, güzellik ve makyaj ipuçları, sağlıklı beslenme, spor, düğün ve gelin olmaya dair tüm bilgiler StilOnerileri.com'da!

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2018 Stil Önerileri

Yukarı Çık